Wicemistrzowie Polski z roku 2017 po udanym sezonie zakontraktowali Maxa Fricke’a, młodego utalentowanego Australijczyka. Indywidualny Mistrz Świata Juniorów z roku 2016, pomimo ważnej umowy z ROW-em Rybnik dołączył do Spartan na podstawie odstępnego. Włodarze klubu postawili także na wschodzącą gwiazdę rosyjskiego speedwaya – Gleba Czugunowa, który pokazał się z bardzo dobrej strony podczas barażu Drużynowego Pucharu Świata.

Z drużyną pożegnał się Szymon Woźniak – obecny Indywidualny Mistrz Polski. Woźniak podpisał kontrakt ze Stalą Gorzów.

Drużynie wierni pozostali kapitan – Maciej Janowski, drugi indywidualny wicemistrz świata – Tai Woffinden, który wykręcił najlepszą średnią biegową wśród wrocławian. Kolejny sezon w żółto-czerwonych barwach spędzi czeska petarda – Vaclav Milik. W roku 2018 także Andrzej Lebiedew – indywidualny mistrz Europy 2017.

Spartanie w tym sezonie, podobnie jak lesznianie będą mogli polegać na swojej kadrze juniorów. Mając w składzie Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów – Maksyma Drabika oraz jego doparowego Damian Dróżdża z pewnością nie mają się o co martwić.

Pierwsze starcie Stalowców i Spartan obejrzymy 22.04 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu! Rewanż przy ul. Śląskiej będziemy oglądać 12 sierpnia!

 

Kadra

Seniorzy:

Maciej Janowski (kapitan)

Tai Woffinden

Andrzej Lebiediew

Vaclav Milik

Max Fricke

 

Juniorzy:

Maksym Drabik

Damian Dróżdż

Gleb Czugunow

Przemysław Liszka

Trener/Manager: Rafał Dobrucki

Udostępnij