Czwarta drużyna w Polsce zrobiła spore rotacje w składzie względem ubiegłego sezonu. Z Falubazu odszedł Jarosław Hampel – zawodnik z drugą średnią biegową w roku 2017. Zielonogórzanie utracili także Indywidualnego Mistrza Świata – Jasona Doyle’a, który będzie reprezentował w nadchodzącym sezonie toruńskie barwy. Drużynę opuścił także Andriej Karpov. Ukrainiec będzie próbował swoich sił w Nice PLŻ, reprezentując ROW Rybnik.

Wierny drużynie pozostał oczywiście kapitan – Piotr Protasiewicz. Na kolejny sezon w Zielonej Górze zdecydował się Patryk Dudek – Indywidualny Wicemistrz Świata 2017. W nadchodzącym sezonie będziemy oglądać także Jacoba Thorrsella, jednego z zawodników drugiej linii.

Włodarze klubu podpisali kontrakty aż z pięcioma zawodnikami na sezon 2018. Do klubu powrócił jeden z wychowanków – Grzegorz Zengota. Dołączył także Duńczyk – Michael Jepsen Jensen, żegnając się z Get Wellem Toruń. Na powrót do Ekstraligi zdecydował się także Kacper Gomólski, który ostatni rok spędził w gdańskim Lotosie. Zakontraktowano Niemca – Martina Smolinskiego, który miał czteroletnią przerwę od startów w polskich rozgrywkach ligowych, dopiero Speed Car Motor Lublin zakontraktował go na rundę play-off, jednak wystąpił tylko w jednym spotkaniu. Ostatnim zawodnikiem, z którym podpisano kontakt jest duński talent Mads Hansen. Będzie to jego debiut w polskiej lidze, ponieważ do tej pory ścigał się jedynie na torach w swoim kraju.

Zielonogórzanie dysponują sporym gronem juniorów. Wiemy, że na przyszły sezon  zostaje na pewno Alex Zgardziński oraz Mateusz Tonder. Wypożyczony do PSŻ Poznań został Sebastian Niedźwiedź. Jednak w razie potrzeby, Falubaz ma jeszcze trzech mniej doświadczonych juniorów do wystawienia w składzie.

Po raz pierwszy spotkamy się podczas lubuskich derbów, które odbędą się 27 maja na stadionie przy ul. Wrocławskiej. Rewanż obejrzymy już 10 czerwca na naszym gorzowskim „Jancarzu”!

Kadra

Seniorzy:

Piotr Protasiewicz (kapitan)

Patryk Dudek

Jacob Thorssell

Martin Smolinski

Kacper Gomólski

Grzegorz Zengota

Michael Jepsen Jensen

Mads Hansen

 

Juniorzy:

Alex Zgardziński

Sebastian Niedźwiedź

Mateusz Tonder

Wojciech Pilarski

Jakub Osyczka

Damian Pawliczak

Trener/Manager: Adam Skórnicki

Udostępnij