Drużyna beniaminków z sezonu 2017 udowodniła, że nie są chłopcami do bicia. Ekipa Lecha Kędziory na swoim terenie była mocna i tym samym zapewniła sobie miejsce tuż za finałową czwórką.  

W Częstochowie nastąpiło wiele zmian kadrowych. W nadchodzącym sezonie w składzie nie zobaczymy już Runego Holty, który związał się z toruńskim klubem. Z drużyną pożegnali się także Oskar Polis oraz Sebastian Ułamek, którzy zasilili ekipę Kolejarza Opole. Kontraktu nie przedłużono także z Karolem Baranem. Zawodnik ten będzie jeździł w barwach Orła Łódź. Również Andres Jonsson nie będzie już dłużej reprezentował barw częstochowskich „Lwów” i występować będzie w Speed Car Motorze Lublin.

Do składu także zawitało kilka nowych twarzy. Z Rybnika do Częstochowy trafił leszczyński wychowanek – Tobiasz Musielak oraz Szwed – Fredrik Lindgren. Pierwszy raz w karierze klub zmienił także Adrian Miedziński, który do tej pory był związany z toruńskimi „Aniołami”. W drużynie pojawił się także Andriej Kudriaszow, jeżdżący wcześniej w Polonii Bydgoszcz.

Wierni Częstochowie na kolejny sezon zostali Matej Zagar oraz Leon Madsen.

Wśród juniorów Marek Cieślak może polegać na Michale Gruchalskim, Bartoszu Świąciku oraz Mateuszu Świdnickim. Zakontraktowano także Andreasa Lyagera – jednego z najlepszych żużlowców młodego pokolenia w Danii – trzeciego juniora Europy.

Pierwsze starcie zupełnie nowego Włókniarza oraz gorzowskiej Stali zobaczymy 20 maja na stadionie przy ul. Śląskiej, natomiast rewanż 17 czerwca na Stadionie Olimpijskim w Częstochowie!

 

Kadra

Seniorzy:

Matej Zagar

Leon Madsen

Adrian Miedziński

Fredrik Lindgren

Andriej Kudriaszow

Tobiasz Musielak

Juniorzy:

Michał Gruchalski

Bartosz Świącik

Mateusz Świdnicki

Andreas Lyager

 

Trener/Manager: Marek Cieślak

Udostępnij