Początek meczu Stal miała słaby, bowiem zaczęła od dwóch strat piłki, z których Aleksander Olkowski jedną przerobił na bramkę dla Płocka. W polach karnych zaś sytuację ratowali Cezary Marciniak i Szymon Rybicki, do których to należały pierwsze minuty tego spotkania. Stal przez początkowe 4 minuty mimo sytuacji strzeleckich, nie mogła się wbić w bramkę gości, ale ostatecznie niemoc przełamał Adrian Turkowski, rzucając swoją pierwszą bramkę. To trafienie przebudziło pozostałych. Do bramki regularnie zaczęli trafiać wymieniony Turkowski i Wiktor Bronowski, na linii 7 metrów skuteczny był zaś Aleksander Kryszeń. Płocczanie nie zamierzali jednak się poddawać i długo to właśnie oni prowadzili w meczu o jedno-dwa „oczka” nad gorzowskim zespołem. W drużynie przeciwników należy wspomnieć o Miłoszu Ruppie, który rozprowadzał momentami gorzowską obronę jak dzieci, zaś z drugiej linii wysoką skuteczność miał Paweł Kowalski. Kilkoma ciekawymi rzutami z podłoża popisał się Bartek Starzyński, który ostatecznie asystami i bramkami doprowadził do remisu, który gorzowianie dociągnęli do przerwy.

Po 10. minutach na boisku ponownie starły się dwie dość wyrównane ekipy, ale to gorzowianie już chwilę później wyglądali lepiej na boisku. Różnicę zrobił Marcin Smolarek, który wszedłszy na boisko, wprowadził wiele zamieszania w szeregi gości. Co prawda Stal na prowadzenie wyszła jeszcze bez jego udziału, to powiększyła swoją przewagę dopiero wtedy, gdy to Smolarek zaczął decydować o sposobie rozegrania piłki. To jednak wcale nie oznaczało, że Stal stworzyła sobie bezpieczną przewagę, bowiem do 51. minuty spotkania wynik utrzymywał się w okolicy remisu z ewentualnym wskazaniem na gorzowski zespół. Dopiero ostatnie minuty przyniosły więcej bramek dla Stali. Gorzowianie trafiali piłką do bramki nawet z najbardziej niewygodnych pozycji, a płocczanie przestali za nimi nadążać. Ostatecznie mecz zakończył się trafieniem z rzutu karnego Miłosza Ruppa i Stal triumfowała nad Płockiem 27:24.

Teraz gorzowianie skupią się na szybkim odzyskaniu sił i rozpracowaniu drużyny z Żukowa, z którą zmierzą się już w najbliższy czwartek.

Stal Gorzów: 27 (13)

Marciniak, Nowicki – Kryszeń 6 (4/4), Serpina 5, Turkowski 4, Starzyński 3, Bronowski 3, Marcin Smolarek 3, Mariusz Smolarek 2, Gałat 1, Kłak, Bekisz, Droździk, Chełmiński, Stupiński,  Śramkiewicz.

Kierownik: Łukasz Bartnik

Fizjoterapeuta: Krzysztof Korbanek

Kartki: Droździk, Kryszeń, Serpina

Kary: Turkowski, Droździk (2), Bekisz, Marciniak