Nowy zawodnik żółto-niebieskich urodził się 10 września 1998 roku. W swojej rodzimej lidze reprezentuje barwy Elit Vetlanda, więc dobrze zna się z częścią żużlowców Stali.

 

– Zawsze marzyłem o tym, żeby reprezentować Stal Gorzów. To mój ulubiony klub odkąd byłem dzieckiem. Bardzo się cieszę, że będę częścią tak utytułowanej drużyny jak Stal Gorzów. Nie mogę doczekać się jazdy w klubie, aby osiągnąć jak najwyższy poziom żużla.

Stal Gorzów ma wielu wspaniałych zawodników, z którymi często się ścigałem w zeszłym sezonie w moim klubie Elit Vetlanda. Byli to Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak, Martin Vaculik – mówi Filip Hjelmland.

 

Zawodnik dodał, że bardzo podoba mu się atmosfera wokół drużyny Stali Gorzów: – Kibice, tor, władze klubu i atmosfera wydają się być w Gorzowie świetne. Naprawdę nie mogę się doczekać tego ciekawego sezonu, w którym będę mógł się sprawdzić, uczyć i jeździć tak szybko, jak to tylko możliwe na gorzowskim torze. W tym sezonie będę ciężko pracował, aby dalej rozwijać się jako zawodnik. Zeszły rok był dla mnie udany w zawodach drużynowych jak i indywidualnych. Zdobyłem srebrny medal w Pucharze Europy w Davisowie. Ze swoją drużyną Elit Vetlanda w ubiegłym sezonie wywalczyliśmy srebro w Drużynowych Mistrzostwach Szwecji. Nowy rok – nowe cele. W tym roku zamierzam również mocno skupić się na jeździe w reprezentacji Szwecji w drużynie juniorów i seniorów.

Zaczyna się dla mnie ciekawa przygoda i bardzo się cieszę, że właśnie z moim ulubionym zespołem Stal Gorzów.

Udostępnij