Tarnowianie po roku nieobecności w Ekstralidze i małym epizodzie w Nice Polskiej Lidze Żużlowej, wracają do ścigania się w najlepszej lidze świata. Awans wywalczony w sportowej walce przez cały sezon, sprawił, że władze klubu musiały postawić na trochę nowości i wzmocnień w składzie.

Włodarze pożegnali się z drugim najlepszym zawodnikiem w drużynie – Mikkelem Michelsenem, który postanowił dołączyć do Wybrzeża Gdańsk. Podobnie było z Peterem Ljungiem, który związał się z gorzowską Stalą, jednakże będzie startował w Lokomitivie Daugavpils.

Kontrakty podpisano z dwoma kadrowiczami innej Unii – Unii Leszno. Punkty dla beniaminka zdobywać będzie trzykrotny indywidualny mistrz świata Nicki Pedersen oraz jego kolega z reprezentacji Danii – Peter Kildemand. Do składu dołączył także Viktor Kulakow, jeżdżący wcześniej dla Polonii Bydgoszcz.

Wierny drużynie pozostał  drugi najlepszy jeździec Nice PLŻ – Kenneth Bjerre. To będzie czwarty sezon tego zawodnika w tarnowskich barwach. Także Polacy – Artur Mroczka oraz Jakub Jamróg zdecydowali się pozostać w ekstraligowym Tarnowie. Dla obu sportowców będzie to drugi rok w małopolskim klubie.

Spory szok mogą przeżyć juniorzy, ponieważ tylko Patryk Rolnicki miał szansę jeździć w Ekstralidze. Zarówno Dawid Knapik, jak i Przemek oraz Kacper Konieczni będą musieli się nauczyć jazdy na ekstraligowych owalach. Warto wspomnieć, że w składzie juniorskim był także Michał Nowiński, który dochodzi wciąż do siebie po sierpniowym karambolu z Sebastianem Niedźwiedziem.

Starcie z beniaminkiem już 29 kwietnia na „Jancarzu”! Natomiast rewanż 29 lipca na tarnowskim stadionie!

 

Kadra

Seniorzy:

Kenneth Bjerre

Nicki Pedersen

Peter Kildemand

Artur Mroczka

Jakub Jamróg

Viktor Kulakow

 

Juniorzy:

Patryk Rolnicki

Kacper Konieczny

Dawid Knapik

Przemysław Konieczny

 

Trener/Manager: Paweł Baran

Udostępnij