Zgodnie z zapowiedziami trzech zawodników młodzieżowych pozostaje w Cash Broker Stali Gorzów, gdzie dwóch zajmie pozycje juniorskie, a trzeci walczyć będzie o miejsce rezerwowego pod numerem 8 lub 16. Niepodważalna była pozycja Rafała Karczmarza. Towarzyszyć mu będą Hubert Czerniawski i Alan Szczotka.

W barwach MDM Komputery TŻ Ostrovii Ostrów Wlkp. ponownie jeździć będzie Marcel Studziński.  Powtarza się zatem scenariusz z poprzedniego sezonu. Marcel już wcześniej nie krył, że trenuje z ekipą prowadzoną przez innego wychowanka Stali, Mariusza Staszewskiego. Z kolei Kamilem Nowackim również interesowali się ostrowianie, ale przyglądają mu się też inne kluby. Najprawdopodobniej trafi jednak do Ostrovii, ale na ostateczną decyzję będziemy musieli jeszcze poczekać.

Po przeanalizowaniu różnych wariantów i uwzględnieniu najlepszej w tym momencie polityki startowej dla tych zawodników, zostały podjęte takie decyzje – powiedział Stanisław Chomski. Do Ostrovii przymierzany był też Czerniawski, który wrócił do treningów po pauzie spowodowanej postępowaniem w POLADA, związanym z leczeniem arytmii serca.

Tym samym każdy z juniorów Stali ma zapewnione starty. Tych, którzy zostali w Gorzowie, czekają jeszcze występy w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Po zdaniu licencji czteroosobowy skład uzupełnił Mateusz Bartkowiak.

Udostępnij