Sezon zimowy w końcu powoli dobiega końca, a niezła pogoda pozwala zainaugurować ligę w Gorzowie Wielkopolskim. Po długich miesiącach oczekiwania w końcu usłyszymy ligowy warkot motocykli żużlowych i zobaczymy pełnowymiarowe ściganie! – Ruszamy. Ku uciesze emocjom z sezonu „martwego”, sezon ruszy planowo. Prognozy, które na najbliższe dni są dobre, sprawdzają się ostatnio. Jeśli tylko wszystko się uda zainaugurujemy ten sezon przy pełnym słońcu, pogodzie i pełnych trybunach – powiedział podczas konferencji prasowej trener gorzowskiego zespołu, Stanisław Chomski.

 

Na „dzień dobry” z PGE Ekstraligą gorzowianie postawieni są przed trudnym zadaniem. Do miasta nad Wartą przyjedzie rywal z MotoAreny, który po wzmocnieniach w trakcie zimy będzie chciał dobrze rozpocząć rozgrywki od mocnego uderzenia na „Jancarzu” i zmazać plamę z poprzedniego roku. – Rywala nie trzeba chyba rekomendować. Aspiruje i zaliczany jest do grona tegorocznych faworytów. Poczynione roszady w składzie, czyli nowe nazwiska jak Mistrz Świata Jason Doyle, Niels Kristian Iversen czy Rune Holta mogą napawać respektem. Dodatkowo planowe przygotowania, którym pogoda nie przeszkadzała tak bardzo, jak nam… – opowiedział szkoleniowiec gorzowskiego klubu. Stanisław Chomski nie chce jednak wcale rozgrzeszać i tłumaczyć drużyny. – Nikt nie będzie nas rozgrzeszał pogodą. Nikt z nas nie siedział bezczynnie, każdy pracował na tyle, na ile pozwalał nam nasz obiekt, zawodnicy korzystali też z różnych form treningów na innych torach, niektórzy również zaliczyli zawody. Dużymi krokami zbliżamy się do inauguracji – wyjaśnił.

 

Gorzowianie do tego sezonu podchodzą zmotywowani do awansu do rundy play-off, w której może zdarzyć się wszystko. Do tego jednak długa i trudna droga, a pierwszym krokiem będzie pojedynek z Toruniem, z którym Stal po prostu chce wygrać spotkanie. – Klub w poprzednich latach przyzwyczaił kibiców, że walczymy co roku o medale i w tym roku nie będzie inaczej – skwitował trener żółto-niebieskich.

 

Gorzowianie do meczu z Toruniem przystąpią w niedzielę, 8 kwietnie o godzinie 19.00. Czy uda się dobrze rozpocząć sezon? Czy komplet publiczności zawita przy Śląskiej i zapewni doskonałą atmosferę, czym poniesie na skrzydłach gorzowski zespół przeciw Toruńskim aniołom? Czy uda się pozbawić anioły skrzydeł? Przekonamy się już niedługo!

Udostępnij