Jarosław Hampel od początku zawodów prezentował się bardzo dobrze i tylko dwa razy musiał uznać wyższość rywali. W pierwszym swoim starcie po fascynującej walce z Bartoszem Zmarzlikiem dojechał do mety na drugiej pozycji. W kolejnych trzech biegach wychowanek Polonii Piła z łatwością triumfował. Drugim zawodnikiem, któremu udało się pokonać Hampela, był Oskar Fajfer. Wychowanek Startu Gniezno wygrał start i przez cztery okrążenia skutecznie odpierał ataki Małego”. Zawodnik leszczyńskiej Unii ma na swoim koncie już cztery medale w turnieju o Złoty Kask: dwa brązowe, jeden srebrny i jeden złoty.

Na drugim stopniu podium stanął zawodnik Stali Gorzów, Bartosz Zmarzlik. „F-16” zapisał przy swoim nazwisku 11 „oczek”. Zmarzlik rozpoczął zawody od dwóch zwycięstw, ale w trzecim swoim biegu gorzej wystartował i ostatecznie przekroczył linię mety jako trzeci. W 16. wyścigu dnia udało mu się w świetnym stylu wyprzedzić Krzysztofa Buczkowskiego i wygrać kolejną gonitwę. W ostatnim biegu wychowanek gorzowskiej Stali próbował wyprzedzić Bartosza Smektałę do ostatniego okrążenia, ale ostatecznie przyjechał za plecami juniora Unii Leszno.

O trzecie miejsce w turnieju rozegrano bieg dodatkowy dla zawodników, którzy zdobyli po 10 punktów. Byli to: Janusz Kołodziej, Bartosz Smektała, Maciej Janowski i Krzysztof Buczkowski. Ostatecznie obok Bartosza Zmarzlika i Jarosława Hampela na podium stanął „Koldi”. Wychowanek Unii Leszno przez całe zawody prezentował się bardzo dobrze, a swoją świetną dyspozycję potwierdził, wygrywając wyścig dodatkowy.

Drugim zawodnikiem Stali Gorzów, który startował w czwartkowym turnieju, był Krzysztof Kasprzak. „Kej-kej” rozpoczął zawody przeciętnie, ale już w trzecim swoim starcie wywalczył dwa punkty. W 14. biegu Kasprzak dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki. W ostatnim swoim starcie żużlowiec po udanym ataku wysunął się na prowadzenie i nie oddał go do końca wyścigu. Ostatecznie zawodnik żółto-niebieskich zajął dziewiąte miejsce.

Pierwsza piątka zawodników zapewniła sobie udział w eliminacjach do Grand Prix 2019.

1. Jarosław Hampel (Fogo Unia Leszno) – 13 (2,3,3,3,2)
2. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów) – 11 (3,3,1,3,1)