W obliczu kontuzji aż trzech zawodników, Stal wystąpi na Stadionie Olimpijskim w bardzo okrojonym składzie. Nieobecni są przecież Hubert Czerniawski oraz Martin Vaculik. Jakby tego było mało, we wtorek, podczas eliminacji do Brązowego Kasku, obojczyk złamał Rafał Karczmarz, więc Stal wystąpi w szóstkę.  Po meczu w Lesznie, atmosfera w klubie jest dosyć dobra, gdyż gorzowianie dali z siebie wszystko na torze i w rezultacie przegrali mecz po wspaniałej walce. Szczególnie w dobrej formie jest Bartosz Zmarzlik oraz Krzysztof Kasprzak, którzy okazali się być liderami w ostatnich spotkaniach. Nadzieja także w Szymonie Woźniaku, który w niedzielnym meczu spisał się dużo lepiej niż w debiucie. Może nie przywiózł wielu punktów, jednak dowiózł do mety bardzo cenne zdobycze. Podobnie jest z Linusem Sundstroemem, który spełnia swoje zadanie, jako zawodnik drugiej linii i dokłada cegiełkę do wyniku drużyny.  Natomiast osamotniony Alan Szczotka będzie starał się dorównać bardziej doświadczonym kolegom w biegach ze swoim udziałem. Swoje w meczu zrobił także wypożyczony na czas nieobecności Martina Vaculika – Grzegorz Walasek i pojawi się również na wrocławskim stadionie w barwach Stali.

Jeżeli chodzi o gospodarzy to oni także mają przegraną za sobą przegraną w Toruniu oraz remis na inaugurację na swoim torze, więc na pewno będą mocno zdeterminowani, by wygrać na swoim terenie przy własnej publiczności. Jak do tej pory najmocniejszym ogniwem jest Tai Woffinden  oraz Maciej Janowski. Świetnie radzi sobie też Vaclav Milik, który na swoim torze jest bardzo szybki, co mogliśmy zauważyć w pierwszym meczu na Stadionie Olimpijskim. W drużynie bardzo mocno brakuje punktów Andrzeja Lebiediewa oraz Damiana Dróżdża, więc Wrocław także ma nie do końca kompletnego składu. U progu sezonu szybkości brakuje jeszcze  Indywidualnemu Mistrzowi Świata Juniorów – Maksymowi Drabikowi, który chyba w tym sezonie jeszcze się nie rozjeździł. Naukę jazdy na ekstraligowych torach ma także Patryk Wojdyło, który zastąpił wcześniej wspomnianego Dróżdża na pozycji juniorskiej. Swoje zadanie spełnia przede wszystkim zawodnik rezerwowy – Max Fricke, pomagając kolegom w niektórych biegach i dowożąc cenne zdobycze punktowe.

Ostatnie starcie obu tych drużyn na Olimpijskim zakończyło się wygraną gospodarzy 47:43. Jak będzie w tym sezonie? Czy nasi jeźdźcy będą na tyle zmobilizowani, by poprzeszkadzać wrocławianom na swoim torze? O tym przekonamy się już w niedzielę! Taśma w górę o 19:00!

 

Awizowane składy

 

Cash Broker Stal Gorzów

 1. Szymon Woźniak
  2. Linus Sundstroem
  3. Krzysztof Kasprzak
  4. Grzegorz Walasek
  5. Bartosz Zmarzlik
  6. Alan Szczotka

  Betard Sparta Wrocław

  9. Tai Woffinden
  10. Damian Dróżdż
  11. Maciej Janowski
  12. Andrzej Lebiediew
  13. Vaclav Milik
  14. Maksym Drabik
  15. Patryk Wojdyło 

Transmisja TV: nc+

Sędzia: Artur Kuśmierz

Komisarz toru: Jacek Woźniak

Udostępnij