Każdy startujący to 10 zł jakie Faurecia przekaże na konto Fundacji Serce na Dłoni wspierającej trzy siostry.

Laura (4 lata), Liliana (6 lat), Victoria (7 lat) liczą na wasz start i pomoc.
Zapraszamy całe rodziny do startu i do kibicowania. Żółto-niebieskie barwy mile widziane.

Harmonogram finału biegu – 12.05.2018- sobota
Trasa około 1,7 km.
Godz. 10.00 – rozpoczęcie wydawania numerów startowych – Faurecia Zakład 1 ul. Szczecińska 31
Godz. 11.00 – start biegu z Faurecia Zakładu 1 – biegniemy ulicą Mosiężną
Godz. 11.30 – meta biegu Faureci Zakład 2 ul. Złotego Smoka 21
Godz. 11.30-14.00 – podsumowanie wydarzenia – Faureci Zakład 2 ul. Złotego Smoka 21

Trzy siostry Laura (4 lata), Liliana (6 lat), Victoria (7 lat), którym we wrześniu 2017 roku zmarła matka samotnie wychowuje ojciec. Pracuje jako kierowca w DPS Jasieniec i sprawuje osobista opiekę nad dziećmi. Jedna z dziewczynek Viktoria wymaga terapii logopedycznej oraz zajęć ogólnorozwojowych. Ojciec dzieci Dariusz Watkowski radzi sobie z opieką nad dziećmi oraz z zabezpieczeniem podstawowych środków materialnych niezbędnych do życia.

Ogromnym jednak problemem są warunki mieszkaniowe, które w żaden sposób nie sprzyjają właściwemu funkcjonowaniu rodziny ani też nie dają małoletnim dzieciom elementarnych podstaw do prawidłowego rozwoju i edukacji. Ojciec dzieci zwrócił się z prośbą i wnioskiem do Pana Burmistrza Trzciela o mieszkanie komunalne z zasobów gminy.

Fundacja Serce na Dłoni z Gorzowa Wlkp. Objęła opieką rodzinę by wspomóc finansowo w remoncie i wyposażeniu mieszkania. W tym celu Fundacja przyjęła propozycję sportowca Adama Szablewskiego do realizacji projektu.

Adam Szablewski Program Manager Pneumatic Systems Faurecia Automotive Seating podjął się zadania jakim jest rowerowo-biegowy Maraton 300km : w ciągu 3,5 dnia180 km roweru 126,58km biegu.

Droga prowadzi z fabryki Faurecia Wałbrzych C&T (FAS) do Faurecia Gorzów Plant (FIS) przez Faurecia Legnica 2 (FIS).Poprzez udział w maratonie wspiera Fundację Serce na Dłoni zbierającą środki finansowe dla dziewczynek.

Udostępnij