O tym, że Edward Jancarz jest ikoną żużlową nikogo w Polsce nie trzeba przekonywać. Gorzowska legenda zapisała się w historii swojego miasta złotymi zgłoskami: multimedalista Indywidualnych Mistrzostw Polski, trzykrotny triumfator Złotego Kasku, lider, trener i zdobywca Drużynowego Mistrzostwa Polski. W Gorzowie od lat pamięta się o nim, jako o człowieku sportu, o czym świadczy choćby pomnik, stojący w samym centrum miasta, a także nazwanie jego imieniem jednej z ulic.

 

Od 1992 roku z kilkoma przerwami rozgrywany jest także turniej upamiętniający gorzowską legendę. Memoriał im. Edwarda Jancarza od reaktywacji w 2016 roku miał być imprezą otwierającą rozgrywki w Polsce, jednak w tym roku plany pokrzyżowała pogoda. Nie był to na szczęście dostateczny powód do całkowitego odwołania imprezy i teraz jedni z najlepszych żużlowców Polski i świata zbiorą się, by upamiętnić sportowo niezwykłego żużlowca, jakim był Edward Jancarz.

 

Do Gorzowa przyjadą zawodnicy z pięciu krajów: Danii, Rosji, Ukrainy, Czech i oczywiście z Polski. Nie zabraknie ciekawych nazwisk, jak na przykład aktualnego Indywidualnego Mistrza Polski, Szymona Woźniaka, czy trzeciego zawodnika tegorocznego cyklu Grand Prix oraz obrońcy tytułów z 2016 i 2017 roku, Patryka Dudka. Pojawią się także idole miejscowej publiczności, jak Bartosz Zmarzlik czy Krzysztof Kasprzak, a prócz tego zawodnicy mniej lub bardziej związani z gorzowskim klubem – Przemysław Pawlicki, Paweł Przedpełski czy choćby bohater ostatniego meczu ligowego, Grzegorz Walasek. Nie zabraknie też młodych, obiecujących talentów z zagranicy – swoje umiejętności zaprezentują na torze Vaclav Milik, Anders Thomsen, Gleb Czugunow czy Mikkel Michelsen. Dla jednych zawodników memoriał będzie okazją do pokazania swojej nieprzeciętnej formy, dla innych do odrodzenia się i uwierzenia we własne siły. Taka stawka i taka motywacja wraz z chęcią uczczenia gorzowskiej legendy z pewnością zapowiadają wielką walkę na torze i jeszcze większe emocje!

 

Czy Patryk Dudek po raz kolejny pogodzi wszystkich zawodników i zdobędzie dla siebie trzeci z rzędu tytuł zwycięzcy memoriału? A może tym razem ktoś inny będzie święcił triumf i zdobędzie puchar?

 

O tym przekonamy się już 31 maja! Start zawodów od godziny 17.00!

 

 1. Patryk Dudek
  2. Krzysztof Kasprzak
  3. Andriej Kudriaszow
  4. Mikkel Michelsen
  5. Bartosz Zmarzlik
  6. Piotr Protasiewicz
  7. Anders Thomsen
  8. Gleb Czugunow
  9. Paweł Przedpełski
  10. Przemysław Pawlicki
  11. Krzysztof Buczkowski
  12. Szymon Woźniak
  13. Vaclav Milik
  14. Grzegorz Walasek
  15. Rafał Karczmarz
  16. Adrian Miedziński

  Początek zawodów o godz. 17:00.

  Otwarcie strefy dla najmłodszych kibiców z okazji Dnia Dziecka od godz. 15:30.

 

Bilety:

20zł – karnetowicz
25zł – ulgowy
30zł – normalny

Bilet VIP – 100zł

 

Uwaga! Przy zakupie biletu karnetowicza należy okazać karnet. W dniu zawodów w sprzedaży wyłącznie bilety normalne i ulgowe.

 

W sprzedaży Trybuna Niska (1 łuk, Prosta i 2 łuk) oraz Wysoka (1 łuk i Prosta).

 

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

 

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom, do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

 

Udostępnij