Po trzech latach finał MMPPK powraca na Stadion im. Edwarda Jancarza. Początkowo finał miał odbywać się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, jednak niedawno nastąpiła zmiana organizatora i to właśnie gorzowska Stal będzie gościć młodzieżowe pary.

Historia tej prestiżowej imprezy sięga 1980 roku. Zawody odbyły się w Bydgoszczy, a pierwsze miejsce zajęli gospodarze, w składzie: Krzysztof Głowacki oraz Zbigniew Bizoń.

Od 1983 roku zawody odbywają się corocznie. Finalistami jest siedem najlepszych par, które uzyskały awans podczas rund eliminacyjnych.

Gorzowska Stal ma na koncie pięć złotych medali. Po raz pierwszy Stalowcy sięgnęli po złoto w 1985 roku, następnie rok i dwa lata później. Kolejne tytuły zapewnili sobie dopiero w 2010 oraz 2015 roku.

Najwięcej razy na najwyższym stopniu podium stawała Unia Leszno, bo aż siedem, ostatni raz w ubiegłym roku, więc leszczyńscy juniorzy przyjeżdżają nie tylko obronić tytuł, a może nawet dokonać hat-tricka, gdyż złoto należało do nich także w 2016 roku.

Czy gorzowianie w najbliższy piątek powiększą swoją kolekcję medalową? Czy może jednak to lesznianie okażą się lepsi? A może juniorzy innych drużyn pokażą pazur i na ich szyjach zawisną złote krążki? O tym przekonamy się już w piątek! Start o 17:30!

 

Składy

Betard Sparta Wrocław
1. Liszka Przemysław
2. Patryk Wojdyło

forBET Włókniarz Częstochowa
3. Gruchalski Michał
4. Świącik Bartosz

ROW Rybnik
5. Skupień Lars
6. Chmiel Robert

Cash Broker Stal Gorzów
7. Karczmarz Rafał
8. Czerniawski Hubert

FOGO Unia Leszno
9. Smektała Bartosz
10. Kubera Dominik

Falubaz Zielona Góra
11. Niedźwiedź Sebastian
12. Tonder Mateusz

Azoty Unia Tarnów
13. Rolnicki Patryk
14. Cierniak Mateusz

 

Wejście na program zawodów w cenie 15 zł, do nabycia w dniu zawodów w kasach biletowych. Karnetowicze wchodzą za okazaniem karnetu. Wejście na stadion od ul. Jasnej.

Udostępnij