Gorzowianie w tym sezonie muszą się pogodzić z ogromnym pechem, jeśli chodzi o kontuzje zawodników i nie ma się co spierać – na początku sezonu zabrakło kapitana, Martina Vaculika, później problemy zdrowotne miał Rafał Karczmarz, czyli podstawowy junior żółto-niebieskich. Kolejnym problemem okazała się kontuzja Szymona Woźniaka i Stal tak naprawdę prócz pierwszego meczu nie występowała w pełnym składzie, aż do teraz. Na tor powrócił wspomniany Woźniak, dobrze czuje się także kapitan Stali i lider formacji młodzieżowej. Czy pełen skład, swój stadion i swoi kibice wystarczą do tego, by z dumą wyjść i zamachać czerwoną płachtą przed leszczyńskimi Bykami? – To, że zawodnicy wrócili, to nie znaczy, że ich dyspozycja jest optymalna. Dyspozycję ocenia się po występach w różnego rodzaju imprezach, a to – jak sami państwo widzicie – wygląda bardzo różnie. Niemniej, wiele pracy zarówno samych zawodników, jak i sztabu szkoleniowego, a także innych pracowników klubu, jak na przykład toromistrz – Jarek Gała – by stworzyć dobre warunki treningu, ma na celu złożyć się na komfort jazdy w meczu, ale trudno to osiągnąć w 100 procentach nawet z całym składem – powiedział przed spotkaniem szkoleniowiec gorzowskiej ekipy, Stanisław Chomski.

 

No właśnie – niesamowitym atutem gorzowian może okazać się gorzowska publika, która dość tłumnie wybiera się na piątkowy mecz – biletów pozostało zaledwie kilka tysięcy, a ich głośny doping zawsze dodaje skrzydeł gorzowskim zawodnikom. Przeszkodą może zaś okazać się pogoda – upały zawsze powodują, że ustawienia motocykla muszą być inne, a mimo to silniki nie będą chciały pracować tak szybko, jak ma to miejsce w niższych temperaturach. Od tego są jednak treningi, których Stal w tym tygodniu odbędzie kilka. – Żużel jest sportem technicznym i tym bardziej przez to złożonym, bo nie mamy gwarancji, że w danych warunkach wszystko będzie funkcjonowało tak, jakby sobie tego każdy z zawodników czy kibiców życzył. W przygotowaniach nic się nie zmienia, taki mamy kalendarz startów, który warunkuje możliwość odbycia treningu. Treningi są o tyle ważne, że stanowią odświeżenie wiedzy o domowym torze w różnych warunkach. Od poniedziałku zawodnicy systematycznie dojeżdżają i trenują – powiedział Chomski. – Ja w zadyszki żadne nie wierzę. To nie jest maszyna, żeby wrzucać szósty bieg i pociągnąć całość. Decydują niuanse, detale, nie dopatrywałbym się zadyszki Leszna – dodał.

 

Mecze z Unią Leszno zawsze są trudne i nie ulega wątpliwości, że tak samo będzie i tym razem. Czy Stal pokona rozpędzone Byki? A może uda się też zgarnąć bonus? Przekonamy się już w piątek! Start spotkania o godzinie 19.30! Nie może Was zabraknąć!

Ceny biletów Cash Broker Stal Gorzów – FOGO Unia Leszno:

Trybuna niska:
I łuk (sektory 11-17)
Bilet normalny – 46zł
Bilet ulgowy – 39zł

Prosta (sektory 6-10)
Bilet normalny – 52zł
Bilet ulgowy – 47zł

II łuk (sektory 1-5)
Bilet normalny – 36zł
Bilet ulgowy – 29zł

Trybuna wysoka:
I łuk (sektory 56-68)
Bilet normalny – 54zł
Bilet ulgowy – 46zł

Prosta (sektory 43-55)
Bilet normalny – 58zł
Bilet ulgowy – 49zł

II łuk (sektory 30-42)
Bilet normalny – 47zł
Bilet ulgowy – 39zł

Punkty partnerskie prowadzące sprzedaż biletów Stali Gorzów:
– Styl Ceramika – Kostrzyn, ul. Piastowska 1,
– Styl Ceramika – Sulęcin, ul. Wojska Polskiego 14,
– Klim Ubezpieczenia – Gorzów Wlkp., ul. Sikorskiego 115 lok 227,
– Promocjone.com – Barlinek, ul. Szpitalna 2,
– Kolporter – Szczecin, Al. Wyzwolenia 18,
– Kolporter – Szczecin, ul. Struga 42,
– Kolporter – Gryfino, Flisacza 63

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

W sprzedaży są również:
– Bilet VIP – 300 zł – upoważnia do wejścia na trybunę główną przed i w trakcie zawodów oraz skorzystania z cateringu jak również upoważnia do wejścia do parku maszyn po zakończonych zawodach – liczba biletów ograniczona.

Udostępnij