Z pewnością kibice, którzy w ostatni dzień lipca wybiorą się na Stadion imienia Edwarda Jancarza będą ściskać kciuki za faworyzowaną Cash Broker Stal Gorzów. Jak dotąd „żółto-niebiescy” wyśmienicie radzą sobie w półfinałach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Młodzieżowcy z miasta nad Wartą odnieśli już bowiem dwa zwycięstwa, a było to na obiekcie w Zielonej Górze oraz Gdańsku. „Stalowcy” klasę u siebie pokazali kilkanaście dni temu, kiedy to w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych zdobyli srebrny medal, ulegając tylko bezbłędnej Fogo Unii Leszno.

 

We wtorek miejscowym nie będzie jednak wcale łatwo, z racji tego iż na północ województwa lubuskiego przyjadą bardzo wymagający rywale. Z pewnością swoje trzy grosze będą chcieli wtrącić juniorzy z Lublina. Speed Car Motor zwyciężył w niedawno rozegranej rundzie w Gnieźnie i 31 lipca nie podda się bez walki. Nie można również zapominać o zespole z Gdańska z utalentowanym Karolem Żupińskim i doświadczonym już Dominikiem Kossakowskim w składzie. Zaskoczyć mogą również młodzieżowcy z pierwszej stolicy Polski, którzy niecały tydzień temu u siebie w domu znaleźli się na podium. Na torze przy ulicy Śląskiej będziemy oglądać dwóch stałych uczestników Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Dla ekipy z Rybnika punkty będzie zdobywał Robert Chmiel, a dla Lokomotivu Daugavpils – Davis Kurmis. W zawodach wezmą też udział groźni i nieobliczalni zielonogórzanie. Jedno jest pewne, już jutro kibiców czeka niesamowite ściganie. Pierwszy bieg odbędzie się o godzinie 17:30.

 

Lista Startowa:

Cash Broker Stal Gorzów:
1. Rafał Karczmarz
2. Alan Szczotka
3. Mateusz Bartkowiak

Falubaz Zielona Góra:
4. Sebastian Niedźwiedź
5. Alex Zgardziński
6. Damian Pawliczak

Lokomotiv Daugavpils:
7. Artijoms Trofimovs
8. Ernests Matjusonoks
9. Davis Kurmis

ROW Rybnik:
10. Mateusz Tudzież
11. Lars Skupień
12. Robert Chmiel

Speed Car Motor Lublin:
13. Emil Peroń
14. Oskar Bober
15. Wiktor Lampart

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
16. Dominik Kossakowski
17. Karol Żupiński
18. Marcin Turowski

Aforti Start Gniezno:
19. Norbert Krakowiak
20. Maksymilian Bogdanowicz
21. Damian Stalkowski

 

Wejście na program zawodów w cenie 10 zł, do nabycia w dniu zawodów w kasach biletowych. Karnetowicze wchodzą za okazaniem karnetu.

Udostępnij