Kiedy po raz pierwszy zorganizowane te rozgrywki każdy klub miał prawo nominować jednego zawodnika polskiego oraz jednego zawodnika zagranicznego. W kolejnych edycjach piętnastu żużlowców z najlepszymi średnimi biegowymi oraz jedna dzika karta wybierana przez organizatora ma prawo startu w zawodach.

Pierwszy turniej zorganizowano w Tarnowie, gdzie triumfował Emil Sayfutdinov. Rok później zawodnicy zaprezentowali się na stadionie im. Alfreda Smoczyka, a tam na najwyższym stopniu podium stanął jeżdżący wtedy w barwach Get Wellu Toruń – Grigorij Łaguta. Przez ostatnie dwa lata żużlowcy rywalizują ze sobą na owalu Zdunka Wybrzeża Gdańsk. W 2016 roku najlepszym z nich okazał się być Krystian Pieszczek, a rok później Leon Madsen.

W piątej edycji tej bardzo ciekawej imprezy wystąpi dwóch, a może nawet trzech zawodników gorzowskiej Stali. Na torze w Gdańsku zobaczymy oczywiście niekwestionowanego lidera naszej drużyny – Bartosza Zmarzlika. Do grona najlepszych należy w tym roku również Krzysztof Kasprzak. Natomiast na rezerwowego powołano Rafała Karczmarza.

Do tej pory najwyżej w mistrzostwach zaszedł Bartosz Zmarzlik. Popularny Stalowiec sięgnął w ubiegłym roku po brązowy medal.

20 wyścigów, 2 półfinały oraz jeden finał – to wszystko już w niedzielę na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego! Czy Stalowcy osiągną najwyższe cele i staną na podium? Tego dowiemy się za dwa dni! Taśma w górę o godzinie 18:00!

Lista startowa PGE IMME:

1.Nicki Pedersen (Grupa Azoty Unia Tarnów)
2. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław)
3. Fredrik Lindgren (Forbet Włókniarz Częstochowa)
4. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
5. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra)
6. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
7. Michael Jepsen Jensen (Falubaz Zielona Góra)
8. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów)
9. Jason Doyle (Get Well Toruń)
10. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
11. Artiom Łaguta (MrGarden GKM Grudziądz)
12. Emil Sayfutdinov (Fogo Unia Leszno)
13. Krzysztof Kasprzak (Cash Broker Stal Gorzów)
14. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
15. Leon Madsen (Forbet Włókniarz Częstochowa)
16. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)

Zawodnicy rezerwowi:
Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń)
Rafał Karczmarz (Cash Broker Stal Gorzów)

 

Transmisja od 17:30 w nSport+

Udostępnij