Gorzowianie wchodzą w okres intensywnego sprawdzania tego, co zdołali wytrenować wspólnie przez ponad miesiąc trudnych treningów w okresie przygotowawczym. Dzień po sparingu w Lubinie pojadą do Zielonej Góry, by tam rozegrać kolejny turniej w tym sezonie. Kto będzie i czy to silne ekipy? – Zagramy pierwszy mecz z Forzą Wrocław – to beniaminek pierwszej ligi. I od tego meczu zależy, z kim i kiedy zagramy drugi mecz. Jeśli wygramy, to gramy finał o złoty medal i naprzeciwko stanie albo AZS UZ albo Siódemka Miedź Legnica – powiedział szkoleniowiec gorzowskiego zespołu. Z tego wynika, że przed gorzowianami kolejny turniej w formule pucharowej. Dodatkowo żółto-niebiescy będą w tym turnieju jedyną ekipą spoza pierwszoligowej grupy B, co sprawia, że ze spokojem mogą testować to, co na rywali z naszej grupy ma być niespodzianką. – To są bardzo dobrzy przeciwnicy i każdy z tych zespołów potrafi grać w piłkę ręczną. Myślę, że to naprawdę będzie dobre granie – zapowiedział trener Molski.

 

Żółto-niebiescy mieli chwilę czasu by dojść do siebie po ostatnim intensywnym czasie – trener Molski zdecydował się dać im chwilę oddechu w ostatni weekend i żółto-niebiescy nabrali w grze i treningach odrobiny świeżości. Jak wygląda drużyna kondycyjnie? – Jeszcze przyjdzie czas na sprawdzenie formy w porównaniu do tego, jak wystartowali. Pod koniec tygodnia wyglądali dobrze na moim specjalistycznym treningu, także myślę, że o ich zdrowie i dyspozycję fizyczną nie trzeba się martwić – wyjaśnił szkoleniowiec drużyny z miasta nad Wartą.

 

Żółto-niebiescy cały czas na sparingi jadą z celem jeszcze większego zgrania się, ale powoli w głowach także to, żeby obijać się o silnych przeciwników i sprawdzać umiejętności już nabyte. – W dalszym ciągu będziemy próbowali to, co ćwiczymy, w dalszym ciągu będziemy próbowali wprowadzać te sytuacje do grania w różnych ustawieniach zawodników na boisku, żeby się po prostu nie dać w czasie ligi niczym zaskoczyć – wyjaśnił Dariusz Molski pomny sytuacji z zeszłego roku, gdzie praktycznie prawie cała podstawowa siódemka wypadła z gry przez kontuzje.

 

Harmonogram gry Stali w Zielonej Górze:

9.00 (lub 10.00) – Mecz między KU AZS-em UZ Zielona Góra – MKS-em Siódemka Miedź Legnica

12.00 – Mecz między KS Stalą Gorzów – KS Forzą Wrocław

14.00 – Mecz o III miejsce

16.00 – Mecz o I miejsce

Wygrani z pierwszych meczów spotykają się w meczu o I miejsce, przegrani zagrają o III.

 

Czy Stal ponownie pokona rywali z I ligi i wygra kolejny turniej? Przekonamy się już w sobotę! Na relację live zapraszamy na nasz profil na Facebooku!

Udostępnij