Pierwszy mecz gorzowianie rozegrali w dobrym stylu. Mimo słabszego początku i potrzeby dłuższej chwili na rozkręcenie się i odskoczenie rywalom ze Świebodzina, mecz ten wygrali aż 16 bramkami, przede wszystkim dzięki dość szczelnej obronie, niemal doskonałej bramce i skutecznym ataku. Drugoligowy zespół ze Świebodzina nie miał argumentów na Stal, choć ta grała osłabiona brakiem kapitana, Oskara Serpiny. Wynik był taki, jakiego wszyscy oczekiwali, czyli wysokie zwycięstwo żółto-niebieskich.

 

Drugi mecz nie poszedł po myśli Stalowców. Gorzowianom brakowało przede wszystkim celności i zdecydowania w ataku. Żółto-niebiescy bojaźliwie podchodzili do tego elementu i bardzo często trafiwali w bramkarza gospodarzy, mimo że nie można mu było odmówić dobrego ustawienia, większość interwencji wynikała z niefrasobliwości gorzowskich atakujących.

Pierwszą połowę oba zespoły prowadziły wyrównaną i miło było oglądać gesty fair-play, jak wzajemne podnoszenie się z boiska przez oba zespoły, przybijanie piątek i poklepywanie po plecach. Mimo tego, walka była ostra, a najostrzejsza w ocenie sędziów okazała się końcówka.

 

Żółto-niebiescy na 20 sekund przed końcem spotkania tracili dwie bramki do gospodarzy i wiadomo było, że tego meczu już nie uratują. Mariusz Kłak, który nie słyszał gwizdka sędziów, rozpoczął akcję za szybko i przez to został ukarany czerwoną kartką. W obronie zawodnika stanął Dariusz Molski, który ostro pokłócił się z sędziami, otrzymując kolejno żółtą kartkę, dwie minuty kary i na koniec czerwoną kartkę. AZS mocno cieszył się ze zwycięstwa, w pełni im zasłużonego, jednak szkoda, że derby lubuskie zakończyły się takimi scenami.

 

Wyniki:

KU AZS UZ Zielona Góra vs UKS Siódemka Nowa Sól – 36:22

 

Stal Gorzów vs TS ZEW Świebodzin: 30:14

Nowicki, Marciniak, Jaśko – Serpina, Stupiński 7, Gintowt, Chełmiński, Pedryc 1, Turkowski 4, Bronowski 1, Pietrzkiewicz 7, Kłak 2, Marcin Smolarek 2, Mariusz Smolarek 3, Maćkowski 1, Śramkiewicz 2, Gałat.

Trener: Dariusz Molski

Kierownik: Łukasz Bartnik

Fizjoterapeuta: Krzysztof Korbanek

Kartki: Pietrzkiewicz, Gintowt, Smolarek Mariusz

Kary: Turkowski, Bronowski, Pedryc

Karne: 3/3 ( i 3/6 obronionych)

 

UKS Siódemka Nowa Sól vs TS ZEW Świebodzin 24:17

 

Stal Gorzów vs KU AZS UZ Zielona Góra: 20:22

Nowicki, Marciniak, Jaśko – Serpina, Stupiński 9, Gintowt 1, Chełmiński, Pedryc 2, Turkowski 2, Bronowski 1, Pietrzkiewicz 2, Kłak, Marcin Smolarek, Mariusz Smolarek, Maćkowski, Śramkiewicz 3, Gałat.

Trener: Dariusz Molski

Kierownik: Łukasz Bartnik

Fizjoterapeuta: Krzysztof Korbanek

Żółte kartki: Pedryc, Turkowski, trener Molski.

Kary: Pedryc (2), Boronowski (2), Pietrzkiewicz, trener Molski.

Karne: 3/5

Czerwone kartki: Trener Molski, Mariusz Kłak

Udostępnij