Gorzowianie gościć będą nie kogo innego, a liderów rundy zasadniczej – Fogo Unię Leszno. Ostatni raz takie spotkanie miało miejsce nie tak dawno, ponieważ cztery lata temu, gdy gorzowska Stal zdobyła ósme mistrzostwo kraju.

W tym sezonie jednak zadanie gorzowian jest trochę trudniejsze, gdyż muszą oni uzyskać jak najlepszy wynik na własnym stadionie, by mieć solidną zaliczkę na rewanżowy mecz u silnych „Byków”.

Jeżeli chodzi o Stalowców to do składu po dwóch tygodniach przerwy powraca Grzegorz Walasek, a za Alana Szczotkę pojedzie Hubert Czerniawski.  Żółto-niebieska drużyna może być w dobrych nastrojach przed niedzielnym spotkaniem, gdyż półfinałowe spotkanie na „Jancarzu” zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy, a poza tym bardzo dobre występy zaliczyli Rafał Karczmarz czy Szymon Woźniak. Formą zachwyca ostatnio Martin Vaculik, co może rzutować na wynik drużyny, gdyż w tym pojedynku każdy najmniejszy punkt będzie na wagę złota, dlatego ważne jest, by każdy z zawodników punktował.

Wśród gości słabsze spotkania pojechali ostatnio Janusz Kołodziej czy Jarosław Hampel, jednak to nie oznacza, że w niedzielę będzie tak samo. Trzeba pamiętać, że Unia Leszno ma bardzo wyrównaną drużynę i najlepszą parę juniorską w PGE Ekstralidze, co może być dla nich kluczowe w Gorzowie, tym bardziej, że Smektała i Kubera zdobyli na tym torze stosunkowo niedawno Młodzieżowe Mistrzostwo Polski Par Klubowych. 

Kiedy cztery lata temu gościliśmy lesznian w Gorzowie, najjaśniejszą postacią wśród „Byków” był wtedy jeszcze na pozycji juniora Piotr Pawlicki, natomiast wśród gorzowian Matej Zagar.

Jak będzie tym razem? Czy Stalowcy wypracują solidną zaliczkę przed rewanżem w Lesznie? Czy to jednak lesznianie będą bliżej złota po niedzielnym meczu? Na wszystkie pytania odpowiadać będziemy w niedzielę! Start 19:15! Nie może Was zabraknąć.

 

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno

 1. Emil Sayfutdinov
  2. Brady Kurtz
  3. Jarosław Hampel
  4. Janusz Kołodziej
  5. Piotr Pawlicki
  6. Bartosz Smektała
  7. Dominik Kubera

Cash Broker Stal Gorzów

 1. Krzysztof Kasprzak
  10. Grzegorz Walasek
  11. Martin Vaculik
  12. Szymon Woźniak
  13. Bartosz Zmarzlik
  15. Hubert Czerniawski
  16. Rafał Karczmarz

Sędzia: Artur Kuśmierz

Transmisja: nSport+

Ceny biletów w sprzedaży otwartej:
I łuk – Trybina Niska i Trybuna Wysoka – 89zł normalny, 79zł ulgowy
Prosta – Trybuna Niska i Trybuna Wysoka – 99zł normalny, 89zł ulgowy
II łuk – Trybuna Niska i Trybuna Wysoka – 79zł normalny, 59zł ulgowy

Punkty partnerskie prowadzące sprzedaż biletów Stali Gorzów:
– Styl Ceramika – Kostrzyn, ul. Piastowska 1,
– Styl Ceramika – Sulęcin, ul. Wojska Polskiego 14,
– Klim Ubezpieczenia – Gorzów Wlkp., ul. Sikorskiego 115 lok 227,
– Promocjone.com – Barlinek, ul. Szpitalna 2, 
– Kolporter – Szczecin, Al. Wyzwolenia 18,
– Kolporter – Szczecin, ul. Struga 42,
– Kolporter – Gryfino, Flisacza 63.
– Kolporter – Stargard, Ul. Wojska Polskiego 41/10.

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

W sprzedaży są również:
– Bilet VIP – 500 zł – upoważnia do wejścia na trybunę główną przed i w trakcie zawodów oraz skorzystania z cateringu jak również upoważnia do wejścia do parku maszyn po zakończonych zawodach – liczba biletów ograniczona.

Udostępnij