Zapowiada się prawdziwie rodzinny piknik, który rozpocznie się o godzinie 11:30. Wówczas do egzaminu na licencję MŻ” podejdzie trójka zawodników, w tym dwóch gospodarzy: Bartosz Lewandowski i Denis Andrzejczak oraz jeździec z Częstochowy. Potem, dokładnie w południe, rozpocznie się 20-biegowy turniej indywidualny. Na tym jednak nie koniec, bowiem organizatorzy chcą, by młodzi żużlowcy przejechali 100 okrążeń, zgodnie z nazwą wydarzenia. To oznacza, że na 20 wyścigach na pewno się nie skończy. Każda seria wspominać będzie coś istotnego dla polskiej niepodległości, w tym osobę Marszałka Józefa Piłsudskiego. – Będą programy, a w nich wszystko zostanie napisane – zdradziła nam jedna z członkiń klubu, Sylwia Andrzejczak.

Później rozegrane zostaną benefisowe gonitwy dla braci Wojtka i Jacka Fajferów, dla których przyszedł czas zakończyć karierę na małym torze. – Z tego, co wiem, to oni nie chcą występować w tych zawodach. Zobaczymy jeszcze, jak to wyjdzie – dodała Andrzejczak. Przerwy wypełnią kolejni przedstawiciele wawrowskiego narybku, odbywając jazdy pokazowe.

Impreza niesie też ze sobą cel charytatywny. – Będziemy zbierać na rzecz ratowania wzroku Kasi i Zuzi – powiedziała pani Sylwia. Chodzi o zbiórkę publiczną nr 2018/2457/KS. Można też wysyłać SMS-y o treści S12053 na numer 72365 (koszt 2,44 zł z VAT).

Natomiast jeśli komuś będzie mało ścigania, to już w sobotę GUKS przez cztery godziny będzie trenować wspólnie z zawodnikami z Czech. Serdecznie zapraszamy na zakończenie miniżużlowego sezonu!

Udostępnij