Najlepszych zawodników oraz trenera sezonu 2018 wybierali kibice w głosowaniu. W klasyfikacji na najskuteczniejszego Polaka zwyciężył zdecydowanie Bartosz Zmarzlik. W dodatku otrzymał on specjalną nagrodę od prezydenta Andrzeja Dudy. Lider Stali nie krył satysfakcji, co wyraził m.in. we wpisie na swoim facebookowym fan page’u: – Po raz trzeci z rzędu Najlepszy Polski Zawodnik PGE Ekstraligi. Na dodatek zostałem wyróżniony przez Prezydenta Andrzeja Dudę w uznaniu wybitnych osiągnięć sportowych w roku stulecia odzyskania niepodległości. Dziękuję Wam wszystkim za oddane głosy. Po raz kolejny dziękuję za wszystkie dobre słowa i wsparcie w tym sezonie. Trzymajcie już teraz kciuki za nowy sezon 2019.

W klasyfikacji trener/manager roku zwyciężył kolejny przedstawiciel nadwarciańskiego klubu, Stanisław Chomski, którego kibice speedway’a docenili za prowadzenie trapionej kontuzjami drużyny i ostateczne zdobycie srebrnego medalu DMP.

Ostatnim żółto-niebieskim akcentem podczas gali było zdobycie przez Paulinę Orzeł tytułu II Wicemiss Startu PGE Ekstraligi.

Gala PGE Ekstraligi 2018, wyróżnieni:

Najlepszy polski zawodnik sezonu:

Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów)

Najlepszy zagraniczny zawodnik sezonu:

Leon Madsen (forBET Włókniarz Częstochowa)

Trener/manager sezonu:

Stanisław Chomski (Cash Broker Stal Gorzów)

Najlepszy wyścig sezonu:

Leon Madsen i 15. bieg meczu forBET Włókniarz Częstochowa – MRGARDEN GKM Grudziądz