Stalowcy mieli trochę przerwy, a w jej trakcie stracili kapitana drużyny, który zdecydował się na rzecz konieczną od początku sezonu – operację uszkodzonej kaletki barkowej, który tak naprawdę wyłączył go z gry do końca sezonu. Podleczyli się Darek Śramkiewicz i Cezary Marciniak, jednak żółto-niebiescy cały czas mają swoje problemy. – Nie traktujmy tego w kategoriach tragedii. To są sytuacje, które się zdarzają, każdy zespół ma swoje problemy, mamy ich dosyć dużo w tym sezonie, ale musimy sobie jakoś radzić. Nas natomiast interesuje, żeby Oskar wrócił powoli do swojej dyspozycji i był gotowy na kolejny sezon – powiedział szkoleniowiec gorzowskiego sezonu.

 

Żółto-niebiescy do tego meczu przygotowują się jak do każdego innego spotkania, a duża odpowiedzialność będzie spoczywała na Dawidzie Pietrzkiewiczu, który jako jedyny jest aktualnie sprawnym kołowym w Gorzowie. Dodatkowo żółto-niebiescy na treningach uzupełniają się nawzajem. – Mamy kilku chętnych i jak będzie taka potrzeba, to skorzystamy z umiejętności. Nasi zawodnicy są w zasadzie wszechstronnie przygotowani do grania, w ten sposób są prowadzeni, bo przygotowujemy się do większego celu – wyjaśnił Dariusz Molski.

 

Stalowcy nie lekceważą przeciwników, mimo że tczewska drużyna jest beniaminkiem i aktualnie okupuje dół tabeli I ligi grupy A. Jakie są atuty gości? – Zły start, dosyć dobry skład personalny, ale zły start w sezonie i teraz borykają się z tym brzemieniem. Ciężko się podnieść, jeśli tych punktów się nie zdobywa, bo realizuje się zasada „trzeba ich dobić”. Dlatego mają pod górę. To nie jest najsłabszy zespół w lidze. To personalnie jest fajny zespół zbudowany z chłopaków z doświadczeniem z Superligi – podkreślił Dariusz Molski.

 

Gorzowianie są głodni zwycięstwa zwłaszcza po przegranym spotkaniu z Kościerzyną. Stalowcy ciężko trenują przez cały tydzień i mają zamiar wygrać, ale do tego będą potrzebować wsparcia gorzowskich kibiców!

 

Start spotkania o 18.30! Czy tym razem gorzowianie zdobędą punkty na własnym parkiecie?

 

Bilety w cenie 10 zł ulgowy i 15 zł normalny do nabycia w sklepie klubowym w NoVa Parku, zaś dodatkową możliwością wejścia na mecz jest pokazanie się w wąsach, związanych z akcją Movember! Zapraszamy!

Udostępnij