Dokładnie 8 listopada Stal Gorzów ogłosiła nazwiska nowych zawodników, którzy zasilą żużlową drużynę w sezonie 2019. Wybór włodarzy żółto-niebieskich padł na Duńczyków: Andersa Thomsena i Petera Kildemanda. Z zawodnikami wiązane są w Gorzowie spore nadzieje, bo mają oni zastąpić jednego z tegorocznych liderów, Słowaka Martina Vaculika, który przeniósł się do Falubazu Zielona Góra.

24-letni Thomsen do Stali przeszedł z Wybrzeża Gdańsk. W minionym sezonie zawodnik ten uzyskał średnią biego-punktową na poziomie 2,342 i średnią meczową 9,33 pkt, co dało mu trzecie miejsce w zestawieniu wszystkich zawodników Nice 1 Ligi Żużlowej.

Anders deklaruje, że w ekipie Stali chce osiągnąć maksimum swoich możliwości: – Dam z siebie jak najwięcej. W sezonie chętnie spotkam się z kibicami i porozmawiam. Na stadionie zawsze jest tłum. To bardzo mile ścigać się za każdym razem przy pełnych trybunach. Chcę dobrze wypaść, osiągnąć wyższy poziom jazdy i go utrzymać. Być usatysfakcjonowanym z jazdy. Dać dobre ściganie na torze kibicom w Gorzowie.

Anders Thomsen podpisał ze Stalą kontrakt na dwa lata.

Udostępnij