Pierwsza połowa pokazała, że gorzowianie są do tego meczu przede wszystkim dobrze przygotowani taktycznie. Krzywdy nie mógł im zrobić najbardziej doświadczony z zawodników Mebli Wójcik – Marek Bobeczko. Do pozycji nie dochodził także zawodnik z doświadczeniem superligowym, Adam Nowakowski. Stal konsekwentnie wycinała największe atuty gospodarzy, a sama atakowała bezlitośnie. Świetnie prezentowali się kołowy gorzowskiego zespołu, Dawid Pietrzkiewicz, który nie dość, że kierował gorzowską defensywą we współpracy z Pawłem Pedrycem i Wiktorem Bronowskim, to regularnie zdobywał kolejne trafienia. Świetnie grał także Adrian Chełmiński, na którego bardzo długo nie mogli znaleźć recepty Karczewski, Stępień czy wspomnieni liderzy Mebli. Stal konsekwentnie powiększała przewagę, by na przerwę zejść z odrobinę mniejszą różnicą bramek, niż było to możliwe, ze względu na brak skupienia w samej końcówce pierwszej połowy.

 

Druga połowa to już koncert obronny gorzowskiego zespołu. Żółto-niebiescy w ciągu pierwszych piętnastu minut gry pozwolili gospodarzom rzucić sobie zaledwie 2 bramki! Przy swoich 8. Później mecz toczył się bramka za bramkę, a gorzowianie ostatecznie mogli się cieszyć z 3 punktów i bardzo dobrego meczu. Żółto-niebiescy wrócili do domów bogatsi o kolejne punkty, wracając jednocześnie na podium rozgrywek I ligi grupy A.

 

 

Stal Gorzów: 33 (18)

Nowicki, Marciniak – Pietrzkiewicz 8, Śramkiewicz, Pedryc, Chełmiński 8, Gintowt, Turkowski 5, Bronowski 1, Gałat 1, Maćkowski, Smolarek Marcin, Smolarek Mariusz 1, Kłak 4, Stupiński 5.

Trener: Dariusz Molski

Kierownik: Łukasz Bartnik

Fizjoterapeuta: Krzysztof Korbanek

Kartki: Pietrzkiewicz, Turkowski, Kłak

Kary: Pedryc (2), Pietrzkiewicz, Kłak

Karne: 2/3

 

Meble Wójcik Elbląg: 25 (15)

Dąbrowski, Jaworski, Ram – Ławrynowicz 5, Boneczko 3, Stępień 5, Karczewski 5, Ostałowski 1, Nowakowski 4, Sparzak 1, Krawiec, Budzich, Lachowicz, Rudnicki 1.

Trener: Grzegorz Czapla

Kierownik: Piotr Sadowski

Fizjoterapeutka: Magdalena Sowała

Kartki: Boneczko, Krawiec, Budzich

Kary: Ławrynowicz, Stępień, Karczewski

Karne: 1/2

 

Widzów: około 40 osób

Sędziowie: Łukasz Kamrowski – Wojdyr Piotr (Cedry Wielkie, Gdańsk)

Udostępnij