Stalowcy już od pierwszych minut pokazali, że mają zamiar grać konsekwentnie i długo w ataku oraz nie mniej zdecydowanie w obronie. Uniemożliwianie gościom ataku ze swoich najlepszych stron, czyli dwóch bocznych rozegrań oraz ze środka, już po kilku pierwszych minutach dało Stali prowadzenie i zanim trójka Berezhnyi, Kiciński i Karnacewicz połapała się w stylu obronnym gospodarzy, gorzowianie mieli już kilka bramek przewagi. Ponownie liderami Stali w ataku okazywali się Mateusz Stupiński, Adrian Chełmiński czy Dawid Pietrzkiewicz, który także sprawnie kierował gorzowską obroną na współkę z Pawłem Pedrycem. Dobrze spisywał się także Marcin Gałat, w którego grze widać było dużą pewność. Z drugiej linii i z rzutów karnych niemal bezbłędny był też Adrian Turkowski, a swoje cegiełki dołożyła cała drużyna.

Na przerwę gorzowianie schodzili z czterobramkową przewagą.

Druga połowa to kolejne konsekwentne granie do pewnej piłki. W bramce przez cały mecz pomagał Cezary Marciniak, który bronił takie rzuty, jak Tołłoczki w sytuacji sam na sam, czy rzut karny Kicińskiego. Do tego gorzowianie dokładali coraz to nowe rzuty i widowiskowe akcje, jak na przykład ta między Mariuszem Kłakiem i Krystianem Maćkowskim, którzy popisali się idealnie wymierzoną wrzutką. Żółto-niebiescy grali pewnie i przez myśl nawet nie przyszło nikomu, by Koszalin mógł coś więcej zdziałać w Gorzowie.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 27:19.

Gwardia Koszalin: 19 (11)

Fiodor, Rycharski – Berezhnyi 5, Felsztiger, Tołłoczko 2, Hertig, Goerig, Kiciński 7, Jakutowicz,  Ciarkowski, Maliarevych 1, Dzierżawski 2, Karnacewicz 2

Trener: Piotr Stasiuk

 

Kartki: Kiciński, Dzierżawski, Berezhnyi

Kary: Kiciński, Felsztiger

Karne: 1/3

 

Stal Gorzów: 27 (15)

Nowicki, Marciniak – Stupiński 4 (2/3), Chełmiński 4, Turkowski 5 (2/2), Pietrzkiewicz 6, Bronowski 2, Pedryc, Kłak 2, Marcin Smolarek 1, Mariusz Smolarek, Śramkiewicz, Maćkowski 1, Gałat 2.

Trener: Dariusz Molski

Kierownik: Łukasz Bartnik

Fizjoterapeuta: Krzysztof Korbanek

Kartki: Gałat, Pedryc, Pietrzkiewicz

Kary: Pedryc, Gałat, Pietrzkiewicz

Karne: 2/2

 

Sędziowie: Kowalak Bartosz – Wojciech Marciniak (Poznań)

Delegat: Pisarek Tomasz (Lubin)

Udostępnij