Zawody te co roku mają miejsce dzięki staraniom wieloletniego żużlowego działacza, Mariana Piaskowskiego. Udział w nich biorą miniżużlowcy z całej Polski, a w tym roku swoją obecność wstępnie zapowiedzieli też Niemcy. Pełną obsadę poznamy jednak bezpośrednio przed rozpoczęciem rywalizacji.

Młodzi adepci tradycyjnie zmierzą się w dwóch kategoriach: 50cc i 80-125cc, a walczyć będą aż o cztery puchary: Marszałka Województwa Lubuskiego, Wójta Gminy Bogdaniec, Starosty Gorzowskiego oraz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

Sporą atrakcją dla młodych zawodników jest obecność dawnych mistrzów, tzw. Starej Gwardii” Stali Gorzów, tworzonej m. in. przez Bogusława Nowaka, Jerzego Rembasa czy Ryszarda Dziatkowiaka. Te zasłużone dla żółto-niebieskich barw osobistości pełnią w Stanowicach rolę osób funkcyjnych jako wolontariusze.

Warunki pogodowe podczas tego wydarzenia nie grają roli. – Niezależnie od pogody, czy jest mróz, czy śnieg, to zawsze jedziemy! – powiedział nam Marian Piaskowski.

XXIII Turniej Mikołajkowy rozpocznie się 8 grudnia o godzinie 12. Impreza w Stanowicach nie będzie jednak ostatnią w tym roku, ponieważ już dzień później odbędzie się IV Miniżużlowy Trening Mikołajkowy w Kostrzynie.

Udostępnij