Już w najbliższy piątek reaktywowany zostanie gorzowski turniej piłki ręcznej Stal Gorzów Handball Cup, który jest jednym z punktów okresu przygotowawczego przed drugą rundą rozgrywek ligowych zarówno dla Stali Gorzów, jak i pozostałych zaproszonych drużyn. Gorzowianie będą mieli okazję zagrać z dwoma z trzech mocnych rywali, bowiem turniej rozegrany zostanie w formule pucharowej. Trofeum może niezbyt prestiżowe na arenie ogólnopolskiej, jednak dla Stalowców zdecydowanie mające znaczenie. – Oczywiście, że tak. Puchar Prezydenta Miasta Gorzowa to wiadomo, że dla nas samych prestiżowe rozgrywki. Turniej turniejem, wiadomo, jest towarzyski, ale chodzi o to, żeby przećwiczyć pewne warianty przed drugą rundą i złapać troszkę tego rytmu meczowego. Na pewno będziemy mieli pewne rzeczy do przetestowania, będziemy chcieli to zrobić podczas tego turnieju – wyjaśnił Mateusz Stupiński. Jeden z najlepszych strzelców gorzowskiego zespołu w tym sezonie podkreśla jednak, że piłkarze ręczni to przede wszystkim sportowcy, a sportowcom w naturze nie leży przegrana. – Oczywiście, że tak! Każdy na boisko wychodzi po to, żeby wygrać, ale wiadomo, że liga jest najważniejsza. Turnieje towarzyskie żądzą się swoimi prawami, ale tak, jak powiedziałaś, każdy wychodzi na boisko po to, żeby wygrać i dać z siebie maksimum – wyjaśnił „Stupa”.

 

Do Gorzowa w tym roku przyjadą 3 drużyny – KU AZS UZ Zielona Góra, Gwardia Koszalin i Energa MKS Kalisz. Dwa pierwsze zespoły, to ekipy pierwszoligowe, z czego jedna z nich na co dzień występuje w tej samej grupie, co gorzowska Stal. Druga zaś to rywal „zza miedzy”, a zatem podczas turnieju może dojść do rewanżowych derbów lubuskich za porażkę Stali w Pucharze Polski. I wisienką na torcie oczywiście jest zespół z Superligi. – Mecz z Koszalinem tutaj ligowy na pewno mógł się podobać. Gwardia z roku na rok jest wyżej w tabeli, z roku na rok grają coraz lepiej. Zielona Góra to w Gorzowie zawsze smaczek. Nie wiemy, czy dojdzie do derbów, ale dobrze grają i szkoda, że nie jesteśmy razem w grupie. Turniej to okazja do derbów, o ile wszystko potoczy się tak, że drabinka turnieju się odpowiednio ułoży. MKS-u Kalisz chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, bo to zespół Superligowy, w tamtym rok objawienie i czarny koń rozgrywek, w tym trochę słabiej, ale zawsze drugi rok jest trudniejszy. Wydaje mi się, że w drugiej rundzie utrą nosa nie jednemu rywalowi i znacznie poprawią swoje miejsce w tabeli – zaznaczył Stupiński.

 

MKS Kalisz do Gorzowa przyjedzie także tuż po zmianie trenera i turniej Stali będzie dla nich jednym z pierwszych okazji, by zawodnicy pokazali się pod czujnym okiem Patrika Liljestranda. Zawsze jak zmienia się trener, to każdy ma czystą kartę i pracuje na swoją pozycję w drużynie od nowa. Myślę, że trener MKS-u będzie chciał przetestować kilka wariantów, sprawdzić, jak to wszystko wygląda i tą przysłowiowo „pierwszą” siódemkę wykrystalizować. To na pewno będzie też przetarcie dla nich, mam nadzieję, że mocne i że będą zadowoleni, że przyjechali do nas na turniej – skomentował lewy skrzydłowy gorzowskiej ekipy.

 

Do testów w warunkach meczowych z pewnością bardzo istotna jest też obecność publiki na trybunach, by warunki rozgrywek były jak najbardziej zbliżone do codzienności piłkarzy ręcznych w rozgrywkach ligowych. Stąd też gorzowianie, koszalinianie, kaliszanie i zielonogórzanie z pewnością liczą na liczne przybycie gorzowskiej publiki na trybuny. – Mam nadzieję, że kibice licznie odwiedzą halę i będą nas wspierać – mam nadzieję – w finale, choć nie wybiegajmy do przodu. Będzie okazja, by zobaczyć zespół superligowy, co w Gorzowie nie często się zdarza, choć takie okazje już były. Mogę z tego miejsca zaprosić kibiców na piątek i sobotę na ten turniej. Na dworze chłodno, pada deszcz, a nie śnieg, więc nie będziemy lepić bałwana, czy jeździć na sankach, tylko możemy przyjść i w dogodnych warunkach w ciepłej hali obejrzeć fajne widowisko – zachęcił Mateusz Stupiński.

 

Turniej rozpocznie się w najbliższy piątek o godzinie 17.30, a w meczu otwarcia zagra drużyna z Superligi. Kto wygra? Kto zgarnie Puchar Prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego? Przekonamy się już w piątek i sobotę!

 

Bilety na ten mecz od czwartku będzie można zakupić w sklepie klubowym Stali Gorzów w CH NoVa Park w cenie 5 zł za dzień (w cenie dwa mecze jednego dnia) oraz w piątek i sobotę w kasach hali. Osoby legitymujące się ważną (podbitą) legitymacją szkolną do 15 roku życia mogą obejrzeć turniej za darmo!

 

Poniżej prezentujemy rozpiskę meczów turniejowych:

 

piątek

godz. 17.30 – Energa MKS Kalisz – KU AZS UZ Zielona Góra

godz. 19.30 – Stal Gorzów – Gwardia Koszalin

 

sobota

godz. 11.00 – mecz o III miejsce

godz 13.00 – mecz o I miejsce

 

Turniej Stal Gorzów Handball Cup  2019 współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

 

 

Udostępnij