Energa MKS Kalisz z pewnością jest najmocniejszą ekipą tego turnieju oraz faworytem do końcowego triumfu. Nic dziwnego, jak się występuje w najlepszej lidze w Polsce. Kaliszanie zmagają się w Superlidze. Po 14 spotkaniach zajmują 11 miejsce. Na koncie zgromadzili sześć oczek. Komplet punktów udało im się urwać Pogoni Szczecin, Chrobremu Głogów oraz Stali Mielec. W ubiegłym sezonie kaliszanie byli niespodzianką sezonu, bowiem w ćwierćfinale wykluczyła ich drużyna Vive Kielce. Mówi się, że ten drugi rok jest trudniejszy; tak właśnie jest w ekipie kaliszan. 

Liderem zespołu z pewnością jest Marek Szpera, który rok temu przeniósł się nad morze MMTS-u Kwidzyn. Ten rozgrywający w tym sezonie w Superlidze rzucił już 54 bramki. Kaliszanie są mocni w ofensywie, ale też świetnie się bronią. Ciężko przebić się będzie przez kaliską obronę, a co dopiero pokonać dobrze broniących Łukasz Zakręte, czy Artsema Padasinau. Nic dziwnego, że są faworytami tego turnieju, a pokonać ich, to będzie nie lada wyzwanie.

Kaliska drużyna niedawno zmieniła trenera. Od drugiego stycznia obowiązki pierwszego trenera zespołu objął Patrik Liljestrand. Nowy szkoleniowiec ma miesiąc, by przygotować się do zmagań w PGNiG Superligi. W międzyczasie zagrają jeszcze spotkanie Pucharu Polski, a przede wszystkim przyjadą do Gorzowa na turniej, Stal Gorzów Handball Cup.

Zapraszamy wszystkich fanów żółto-niebieskich i nie tylko na halę przy ulicy Szarych Szeregów. Nie może Was tam zabraknąć!

piątek

godz. 17.30 – Energa MKS Kalisz – KU AZS UZ Zielona Góra

godz. 19.30 – Stal Gorzów – Gwardia Koszalin

 

sobota

godz. 11.00 – mecz o III miejsce

godz 13.00 – mecz o I miejsce

 

Turniej Stal Gorzów Handball Cup współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Udostępnij