KU AZS UZ Zielona Góra to drużyna, której chyba nie trzeba w ogóle przedstawiać. Jak zawsze pojedynek derbowy sprawiają, że spotkania te nabierają dodatkowych rumieńców. Gorzów i Zielona Góra od dawna ze sobą rywalizują. Jedno chce być lepsze od drugiego, nie tylko na żużlu, ale od niedawna również na parkiecie podczas spotkań piłki ręcznej.

Jak wiemy, I liga podzielona została na trzy grupy, nie na dwie, jak było dotąd. Z tego powodu ligowe derby Ziemii Lubuskiej przejdą wszystkim koło nosa. Mimo tego i tak udało się rozegrać w tym sezonie oficjalne spotkanie przeciwko ekipie z południa województwa. Był to mecz eliminacji Pucharu Polski, z którego niestety podopieczni Dariusza Molskiego odpadli, ale po niezwykle wyrównanym pojedynku. Ewentualne spotkanie podczas turnieju w Gorzowie, będzie dla Stali Gorzów szansą na odegranie się za wyeliminowanie żółto-niebieskich z tegorocznych rozgrywek pucharowych.

Zielonogórzanie to zespół nieprzewidywalny. Potrafiliśmy wygrać z nimi w zeszłorocznej lidze, by potem przeżyć męczarnie w Pucharze Polski, ostatecznie schodząc z parkietu z opuszczonymi głowami. Jest co analizować i Dariusz Molski ze swoją drużyną na pewno przygotowali się na wszystkie możliwe warianty taktyczne szczypiornistów AZS-u. Obecnie jednak w lidze nie idzie im rewelacyjnie, bo zajmują 8. pozycję. Zielonogórzanie mają problem z defensywą. Są trzecią drużyną od końca pod względem straconych bramek. Lider zespołu? Wydaje się nim być Daniel Mieszkain, który rzuca bramki jak szalony. Rozgrywający AZS-u na swoim koncie ma najwięcej trafień w drużynie. Gorzowska obrona będzie musiała uważać na niego i nie dopuścić go do sytuacji rzutowej.

Stal Gorzów Handball Cup już w piątek. W sklepie klubowym można nabywać bilety, które kosztują 5 złotych. Wejściówka jest ważna cały jeden dzień, więc za 10 złotych można będzie obejrzeć wszystkie cztery spotkania. Liczymy na Was!

piątek

godz. 17.30 – Energa MKS Kalisz – KU AZS UZ Zielona Góra

godz. 19.30 – Stal Gorzów – Gwardia Koszalin

 

sobota

godz. 11.00 – mecz o III miejsce

godz 13.00 – mecz o I miejsce

 

Turniej Stal Gorzów Handball Cup współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Udostępnij