Szkolenie młodzieży w 2019 roku będzie kosztowało klub około miliona złotych. Koszt samego sprzętu (zakup, utrzymanie i warsztat) to blisko 700 tysięcy złotych. Juniorów należy jednak odpowiednio przygotować do sezonu. Przed startem rozgrywek młodzi zawodnicy otrzymają po dwa nowe silniki od zagranicznych tunerów. Koszt jednego takiego silnika to 25 tysięcy złotych.

– Do tego dochodzą koszty związane z przygotowaniem toru do treningów młodzieżowych, wynagrodzenie trenerów i mechaników. Na bieżąco trzeba też zaopatrzyć juniorów w opony, metanol czy olej… – usłyszeliśmy w klubie.

Inne ośrodki żużlowe często wyznają zasadę, że lepiej kupić juniora, niż go szkolić. Niewiele klubów decyduje się ponosić tak wielkie koszty związane z wyszkoleniem młodego zawodnika. Dlatego tak ważna i pomocna dla Stali jest możliwość wsparcia szkolenia juniorów przez kibiców.

Rozliczenie się z fiskusem to nasz obowiązek, a przekazanie 1 % podatku nic nas nie kosztuje. Sama procedura jest bardzo prosta. W składanym zeznaniu rocznym wystarczy wskazać organizację, którą chcemy wesprzeć, a 1 % podatku wybranemu przez nas podmiotowi przekazuje naczelnik Urzędu Skarbowego. Czyniąc to, podatnik nie traci ani złotówki – rozdysponowuje jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa. Na rozliczenie się z fiskusem mamy czas do końca kwietnia.

Nasza młodzież potrzebuje Waszego wsparcia!

Udostępnij