Stal dba o swoich juniorów, ale również o żużlowy narybek. Świadczy o tym podpisane ostatnio porozumienie o współpracy z GUKS Wawrów. Klub zobowiązał się do wsparcia finansowego szkółki oraz udostępnienia osób urzędowych i funkcyjnych na zawody organizowane przez Speedway GUKS Wawrów. Dodatkowo imprezy organizowane przez GUKS mają być promowane w klubowych mediach społecznościowych, a adepci będą mogli zaprezentować się podczas oficjalnych zawodów na stadionie im Edwarda Jancarza.

Dla nadwarciańskiego klubu współpraca ze szkółką z Wawrowa jest bardzo istotna, ponieważ adepci GUKS-u po ukończeniu edukacji w Wawrowie trafiają pod skrzydła trenera Piotra Palucha. Tam kontynuują naukę i mają możliwość zdania licencji na motocykle 250 ccm,a następnie 500 ccm.

– GUKS w Wawrowie to kuźnia talentów, z której, przypomnijmy, wywodzą się tacy zawodnicy, jak: Bartosz Zmarzlik czy Rafał Karczmarz. Jednak, aby móc jeździć dla Stali, powinni zaczynać treningi od najmłodszych lat – mówi szkoleniowiec juniorów, Piotr Paluch.

By rozwój młodzieżowców i żużlowego narybku był możliwie jak najbardziej owocny, potrzebne są do tego duże nakłady finansowe. Według wyliczeń, szkolenie młodzieży w Stali w 2019 roku będzie kosztowało klub około miliona złotych. Dlatego tak ważne jest wsparcie kibiców poprzez przekazanie 1 % podatku.

Przypomnijmy, rozliczenie się z fiskusem to nasz obowiązek, a przekazanie 1 % podatku nic nas nie kosztuje. Sama procedura jest bardzo prosta. W składanym zeznaniu rocznym wystarczy wskazać organizację, którą chcemy wesprzeć, a 1 % podatku wybranemu przez nas podmiotowi przekazuje naczelnik Urzędu Skarbowego. Czyniąc to, podatnik nie traci ani złotówki – rozdysponowuje jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Udostępnij