www.stalgorzow.pl Już wkrótce obóz przygotowawczy z drużyną. Jak idą Twoje indywidualne przygotowania do sezonu?

 

– Przygotowania idą całkiem dobrze. Odkąd sezon 2018 dobiegł końca pracuję ze sponsorami, odbywam z nimi spotkania i dbam o kondycję fizyczną.

 

Ile motocykli i silników planujesz mieć w nadchodzącym sezonie? Kto je przygotowuje?

 

– Mam trzy motocykle z ubiegłego sezonu oraz trzy nowe, a także dwanaście silników. Moim tunerem jest Flemming Graversen, ale silnikami zajmuje się także mój mechanik.

 

Tęsknisz już za jazdą na torze?

 

– Tak, często wracam do przeszłości, bardzo dużo pracowałem nad startami przez ostatnie dwa miesiące w ubiegłym roku. Wprowadziliśmy inne ustawienia w motocyklach, żeby być lepszym podczas startów.

 

Zwiedzałeś już Gorzów? Podoba Ci się nasze miasto? Co słyszałeś do tej pory o Gorzowie i gorzowskich kibicach?

 

– Tak, byłem tam w ubiegłym roku i jest to piękne miasto, a kibice są szaleni w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Całe miasto żyje żużlem.

 

Śledzisz nową akcję klubu z odwiedzinami u zawodników? Co o tym sądzisz? Chciałbyś wziąć w niej udział?

 

– Tak, zacząłem ją obserwować i wygląda bardzo interesująco. Klub wykonuje dużo pracy dla fanów oraz zawodników.

 

Kiedy chcesz zawitać pierwszy raz na trening do Gorzowa? Czy spotkanie w Szklarskiej Porębie będzie pierwszym z całą drużyną? Co sądzisz o kolegach z zespołu?

 

– 10 marca odbędzie się mój pierwszy trening z nową drużyną. Mamy kilka test-meczów z innymi drużynami z ligi przed rozpoczęciem sezonu. Znam wszystkich zawodników bardziej lub mniej. Jeździłem z nimi podczas zawodów juniorskich, a także podczas spotkań w innych ligach.

 

Jakie są Twoje cele indywidualne i drużynowe na nadchodzący sezon?

 

– Moimi celami na ten sezon są: wysoka forma w lidze, dotarcie do finałów SEC i jazda w Grand Prix Challenge. Oczywiście celem drużyny jest stanąć na najwyższym stopniu podium.

 

I ostatnie pytanie… Może chciałbyś coś przekazać kibicom?

 

– Mam nadzieję, że zobaczymy się w sezonie 2019. Wszyscy potrzebujemy Waszego wsparcia. Będę robił wszystko, co w mojej mocy dla klubu i dla Was, byście byli zadowoleni podczas oglądania widowiska!

Udostępnij