Gorzowianie doskonale weszli w mecz. Kilka pierwszych minut grali wyrównany pojedynek, by chwilę później wyjść na czterobramkowe prowadzenie. Mecz toczył się spokojnym, choć zaciętym rytmem. Przeciwnicy wykorzystywali każdy błąd gorzowian i odwrotnie. Nawet bardzo dobrze wypracowane pozycje rzutowe, często powstrzymywali zarówno Sebastian Sokołowski, jak i Cezary Marciniak. Dobrą robotę na rozegraniu Sokoła robił Borys Brukwicki, który mocno przedzierał się przez defensywę gości, choć zadania nie ułatwiali mu Dawid Pietrzkiewicz i Paweł Pedryc na środku obrony. Mimo to, żółto-niebiescy dali się dojść w samej końcówce połowy na jedno trafienie.

 

Druga połowa zaczęła się lepiej dla gospodarzy, którzy w pierwszych 10 minutach wyszli nawet na 2-bramkowe prowadzenie. Gorzowianie jednak byli do bólu konsekwentni, wyłączając Brukwickiego, a to okazało się być poważną przeszkodą dla Sokoła, który receptę na Stalowców znalazł dopiero w samej końcówce. Niebieska kartka Wiktora Bronowskiego, podyktowana przez sędziów za przerwanie akcji w ostatnich sekundach spotkania oraz podyktowanie rzutu karnego, dało Sokołowi ogromną szansę, z której skorzystał Brukwicki i zapewnił kibicom dodatkowe emocje, w postaci serii rzutów karnych.

W tej bramkarze dali popis niesamowitych umiejętności. Zarówno Marciniak, Nowicki (dwukrotnie) i Sokołowski bronili jak natchnieni i dopiero po 6 rzucie karnym po stronie gospodarzy, wynik został rozstrzygnięty. Gorzowianie wrócili do domów z 1 punktem.

 

Stal Gorzów: 22 (10) (k 2)

Marciniak, Nowicki – Pietrzkiewicz 4, Stupiński 8 (1/2), Kryszeń 2 (1/1), Chełmiński 2, Turkowski 4, Bronowski 2, Gintowt, Kłak 1, Marcin Smolarek, Maćkowski, Pedryc 1, Mariusz Smolarek, Śramkiewicz.

 

Trener: Dariusz Molski

Kierownik: Łukasz Bartnik

Fizjoterapeuta: Krzysztof Korbanek

 

Żółte kartki: Pietrzkiewicz, Chełmiński, Turkowski

Kary: Maćkowski, Turkowski (2), Pietrzkiewicz (3)

Czerwone kartki: Pietrzkiewicz (z gradacji kar)

Niebieskie kartki: Bronowski

Karne: 2/3

 

Sokół PORCELANA LUBIANA Kościerzyna: 22 (9) (k 3)

Kaczmarek, Sokołowski – T. Bronk, M. Reichel 1, Męczykowski, Dworaczek 2, Babieracki, J. Reichel 2, Orlich 4, Dawidowski 1(0/1), Konkel 6(5/6), Brukwicki 3, Bednarek, Derdzikowski 3, .A. Bronk.

Trener: Andrzej Gryczka

Trener II: Mirosław Reichel

 

Kartki: Dworaczek, Babieracki, Derdzikowski

Kary: Brukwicki, Jakub Reichel

Karne: 6/9

 

Seria rzutów karnych:

 

  1. Konkel 1/1 – Kryszeń 0/1
  2. Bronk 0/1 – Turkowski 1/1
  3. Babieracki 0/1 – Kłak 0/1
  4. Reichel J. – Smolarek Marcin 1/1
  5. Brukwicki 1/1 – Stupiński 1/1
  6. Turkowski 0/1 – Brukwicki 1/1

Udostępnij