www.stalgorzow.pl: Dawid, w sobotę zagramy z Meblami Wójcik Elbląg. Jakie są atuty tej ekipy?

To jest taka mieszanka doświadczenia i młodości. Adam Nowakowski, Marek Boneczko, Damian Spychalski. To są doświadczeni zawodnicy, każdy ograny w ekstraklasie. Dodatkowo dużo młodzieży – utalentowanej młodzieży. To jest taki zespół, którego miejsce w tabeli nie pokazuje jego potencjału, bo na pewno potrafią zaskoczyć i każdemu sprawić problem.

 

Na jakie nazwiska i z jakiego powodu zwracanie najwięcej uwagi?

– Przede wszystkim Marek Boneczko – wiadomo, 45 lat, a facet rzucił 120 bramek w tym sezonie. Prawe skrzydło, Adam Nowakowski i Damian Spychalski na lewym rozegraniu. To trójka najbardziej doświadczona i najwięcej o niej wiemy, ale tak jak mówiłem, tam każdy młody zawodnik też może pokazać swoje umiejętności i zaskoczyć nas w tym meczu.

 

A bramka?

– Ramik… Facet też zagrał w ekstraklasie, także nie jest z kapelusza wzięty. Jak zaskoczy, to może bramkę zamurować.

 

Co może pomóc Wam w sobotę?

– Poza naszą grą – a będziemy starali się stanowić monolit w obronie i kontrować – to na pewno kibice. Tydzień temu graliśmy na pustej hali, a niekiedy na treningu między sobą gra się lepiej. A jeśli przyjdą kibice, krzykną, zrobią atmosferę, to zdecydowanie będzie nam lepiej.

 

Jakie są atuty Stali w tym meczu na tle tego przeciwnika?

– Myślę, że w tym meczu wszystkie atuty są po naszej stronie. Wydaje mi się, że jesteśmy zdecydowanie lepszym zespołem i musimy to tylko pokazać na boisku. Jak podejdziemy odpowiednio skoncentrowani do tego meczu, to po pierwszej połowie będzie już po temacie.

 

Jaki cel stawiacie sobie na to spotkanie?

– Mega mocna obrona cały zespołem i tylko kontra, a atak pozycyjny do pewnej piły, jak najdłużej, by nie dawać im okazji nas skontrować i zwycięstwo!

 

 

 

Udostępnij