Piątego kwietnia odbył się inauguracyjny mecz sezonu 2019, w którym gorzowska Stal zmierzyła się z forBet Włókniarzem Częstochowa. Piątkowe spotkanie było siedemdziesiątym w historii. Zawody zakończyły się wynikiem 47:43.

Z tych siedemdziesięciu spotkań, aż trzydzieści dziewięć wygrała drużyna z miasta nad Wartą. Żużlowcy z Częstochowy triumfowali dwadzieścia dziewięć razy, a dwa razy padł remis.
Ostatnie spotkanie tych dwóch drużyn miało miejsce 9. września 2018 roku. Był to drugi półfinał PGE Ekstraligi, w którym truly.work Stal Gorzów pokonała drużynę z Częstochowy 51:39 i tym samym zapewniła sobie awans do finału. W tym sezonie Włókniarz ostatecznie zakończył ligowe zmagania na czwartym miejscu.
Wówczas najlepiej punktującym zawodnikiem ekipy Stanisława Chomskiego był Bartosz Zmarzlik, który zdobył komplet punktów w czterech startach. Liderem Lwów był Leon Madsen, który w sześciu biegach wywalczył 14 punktów i bonus.

Najwięcej indywudalnych zwycięstw w drużynie turly.work Stali Gorzów miał Anders Thomsen. Duńczyk aż trzy razy dojeżdżał do mety na pierwszej pozycji, pokonując między innymi ubiegłorocznego brązowego medalistę Indywidualnych Mistrzostw Świata – Fredrika Lindgrena.

Najwięcej razy jako drugi linię mety mijał kapitan gorzowskiej Stali. Bartosz Zmarzlik w czwartym, dziesiątym i piętnastym biegu zdobywał dwa oczka”.

Stalowcom udało się wygrać podwójnie tylko jeden bieg, natomiast aż 8 biegów zakończyło się remisem. Dla porównania, gospodarze również tylko raz wygrali 5:1, a miało to miejsce w biegu młodzieżowym.

Juniorzy forBet Włókniarza Częstochowa zdobyli razem 6 „oczek”, natomiast młodzieżowcy truly.work Stali Gorzów tylko 4. Wszystkie punkty do mety dowiózł Rafał Karczmarz.

Trener żółto-niebieskich, Stanisław Chomski trzy razy skorzystał z rezerwy taktycznej, natomiast Marek Cieślak nie miał takiej możliwości, ponieważ jego drużyna cały czas była na prowadzeniu. Z rezerwy zwykłej nikt nie skorzystał.

Leon Madsen – lider drużyny gospodarzy w ubiegłym roku zdobył 227 punktów i został sklasyfikowany na drugim miejscu pod względem średniej biegowej.

Anders Thomsen – lider drużyny truly.work Stali Gorzów w roku 2018 zdobył 84 „oczka” i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji 1. Ligi Żużlowej.