Już niedługo przed podopiecznymi Stanisława Chomskiego kolejny test sprawdzający, jak zima została przez nich przepracowana. I choć w ubiegłym tygodniu, Stalowcy, pomimo uwag ekspertów pokazali, że wciąż są groźnymi przeciwnikami, muszą jeszcze pokazać kibicom, że będą walczyć o każdy centymetr swojego toru.

Przeciwnik, z którym zmierzą się Stalowcy, też od początku był spisywany na straty. Jednak lubelski beniaminek pozytywnie zaskoczył żużlowy światek i również pokazał świetną jazdę, godną Ekstraligi.

Po pierwszej kolejce można wyciągnąć już sporo wniosków dotyczących zarówno jednej, jak i drugiej ekipy.

Z jednej strony mamy zupełnie nowy skład gorzowskiej Stali. Zawodnicy powoli uczą się ze sobą współpracować. O ile nie ma, co się martwić o Bartosza Zmarzlika, który poradzi sobie w każdej sytuacji, o tyle reszta zawodników jest po prostu niewiadomą. W Częstochowie, za świetną jazdę, nagrodzony został Anders Thomsen, otrzymując tytuł Rajdera Kolejki. Duńczyk miał wymarzony debiut w Ekstralidze i wszyscy mają cichą nadzieję, że będzie to odkrycie sezonu i klub będzie miał z niego pociechę. Na razie, jednak to koniec pozytywów w drużynie. Przebłyski miał Szymon Woźniak, jednak czeka go jeszcze sporo pracy. Nie wiadomo, pod jakim znakiem ten sezon upłynie Krzysztofowi Kasprzakowi, którego punktów zabrakło na SGP Arenie. Podobnie, jak Peterowi Kildemandowi, który w przeciwieństwie do kolegi z reprezentacji nie miał tak mocnego wejścia w sezon. Pozostaje nam też czekać na to, jak poradzą sobie juniorzy. Rafał Karczmarz pokazał pod Jasną Górą, że potrafi walczyć i wygrywać, natomiast Mateusz Bartkowiak dopiero oswaja się z ligą i na rezultaty kibice muszą jeszcze poczekać.

Z drugiej strony mamy lublinian, powracających po 24 latach do najwyższej klasy rozgrywkowej. Skazywani na pożarcie przez wszystkich ekspertów, osłabieni brakiem trzech zawodników, pokazali podczas inauguracji na swoim owalu, że potrafią walczyć. Nie przeszkodziła im w tym kontuzja Grzegorza Zengoty, trwające wciąż zawieszenie Grigorija Laguty oraz kontuzja nabyta przez Andreasa Jonssona. I choć ze świetnej strony pokazali się Paweł Miesiąc oraz Dawid Lampart, to tak, jak w gorzowskiej Stali trzeba jeszcze wiele popracować. Jeżeli Mikkel Michelsen oraz Robert Lambert jeszcze się rozjeżdżą, Lublin może mieć silną drużynę, zwłaszcza posiadając tak walecznych juniorów, jak Wiktor Trofimov oraz Wiktor Lampart. Para juniorska w inauguracyjnym meczu dołożyła 13 oczek do wyniku drużyny, pomimo, że miała za przeciwników bardziej doświadczonych kolegów z Ekstraligi. Na torze być może zadebiutuje także Kacper Gosik, gdyż pojawił się w awizowanym składzie. O ile, niedzielny występ „Koziołków” to nie jednorazowy wyskok to gorzowianie mogą mieć groźnego rywala.

Czy gorzowianie okażą się lepsi i zapiszą pierwsze dwa punkty w tabeli? Czy może to lublinianie okażą się lepsi?

I choć na papierze, gorzowska Stal na chwilę obecną wygląda na mocniejszą, wszystko zweryfikuje postawa na torze. Obaj trenerzy zrobili sporą roszadę w parach. Czy to zadziała? Rezultaty już niedługo.

 

Awizowane składy:

truly.work Stal Gorzów

 1. Bartosz Zmarzlik
 2. Peter Kildemand
 3. Szymon Woźniak
 4. Anders Thomsen
 5. Krzysztof Kasprzak
 6. Mateusz Bartkowiak
 7. Rafał Karczmarz

 

Speed Car Motor Lublin

 1. Mikkel Michelsen
  2. Kacper Gosik
  3. Dawid Lampart
  4. Paweł Miesiąc
  5. Andreas Jonsson
  6. Wiktor Lampart
  7. Wiktor Trofimov

Sędzia: Jerzy Najwer

Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

Transmisja: Eleven Sport 1

Udostępnij