Adam Ellis oraz Erik Riss rozpoczęli sezon w lidze angielskiej. Pierwszy z nich jeździ w barwach Swindon Robins, natomiast drugi w Kings Lynn Stars. Obydwie drużyny zaliczyły już swoje pierwsze mecze.

 

Ellis w starciu wyjazdowym z Wolverhampton Wolves wywiózł 6 punktów i bonus, zaś w następnym, gdzie Swindon Robins mierzyło się z Poole Pirates na własnym torze, zawodnikowi udało się zdobyć już punktów osiem. W rewanżu, w którym drużyna odniosła zwycięstwo, Adam Ellis zebrał 5+1 „oczek”. Po ostatnim jak do tej pory spotkaniu z Ipswich Witches Ellisowi poszło najlepiej, bo upolował 8 punktów i 2 bonusy. To jednak nie jedyna liga, w której startuje gorzowski rezerwowy. Zawodnik startuje również z drużyną Marmande we Francji. Tam po wygranym meczu z Le Reole przywiózł 14+1 „oczek”.

 

Erik Riss w pierwszych inauguracyjnych zawodach dla Kings Lynn Stars, mimo przegranej z Ipswich Witches, zdobył całe dwanaście punktów, zaś w zwycięskim rewanżu na własnym torze – 7+2. W starciu z Poole Pirates przywiózł jedenaście punktów, zaś w rewanżu 9+2. W zawodach wyjazdowych Kings Lynn Stars zremisowali z Peterborough Panthers, gdzie Riss zdobył 4+1. Zawodnik ten w ostatnim czasie wystartował również w turnieju 4-Landervergleich w Niemczech, gdzie doprowadził gospodarzy do zwycięstwa. Zdobył tam jedenaście punktów.

 

Filip Hjemland w tym sezonie pojedzie w barwach Vetlandy Speedway w lidze szwedzkiej, która rozpoczyna się już 7 maja. Tymczasem Hjemland miał już okazję zabłysnąć podczas turnieju Vetlanda Cup, gdzie zdobył dla reprezentacji Szwecji osiem punktów.

 

Choć są to zawodnicy rezerwowi, nie zapominamy o nich i mocno trzymamy kciuki za ich sukcesy!

Udostępnij