Pierwsza połowa to dwa oblicza spotkania. 15 minut goście nie mogli znaleźć recepty na doskonałą niemal obronę gospodarzy. Dawid Pietrzkiewicz, Paweł Pedryc, Wiktor Bronowski i Adrian Turkowski rzadko pozwalali na prześliźnięcie się obok siebie. Mocna obrona i skuteczny kontratak oraz dobra postawa na kole gorzowian, wyprowadziła Stal nawet na sześciobramkowe prowadzenie. Wtedy jednak zmian dokonał w swoim zespole Jan Prześlakiewicz, wprowadzając na boisko Wojciecha Dadeja, któremu rozgrywanie piłki między Drzazgowskiego, Pilitowskiego i skrzydłowych szło trochę lepiej niż poprzednikowi. SMS zaczął odrabiać straty dzięki szybkiej grze w ataku, błyskawicznych wznowieniach, na które Stal momentami nie nadążała reagować. Kilka interwencji zaliczył też Jakub Matlęga i gorzowianie musieli się pożegnać z wysokim prowadzeniem na przerwę.

Druga połowa to początkowa dominacja młodzieży ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Rozochoceni sukcesami sprzed przerwy, gdańszczanie odrobili straty i wyszli nawet na dwubramkowe prowadzenie, jednak – jak się okazało – nie na długo. Gorzowianie zmotywowali się do dalszej pracy i odbili pałeczkę, wpierw doprowadzając do remisu, a później wychodząc na dwie bramki przewagi. Od tego momentu gra toczyła się cios za cios. Do ostatnich minut obie drużyny walczyły o wygraną, a na 45 sekund przed końcem gorzowianom udało się odskoczyć na dodatkowe trafienie. W ostatnich 10 sekundach meczu doszło do groźnie wyglądającego faulu, za które Konrad Pilitowski został ukarany niebieską kartką, a Mariusz Kłak ustalił wynik na 28:25, rzucając bramkę z rzutu karnego.

Stal Gorzów: 28 (15)

Marciniak, Nowicki, Jaśko – Pietrzkiewicz 7, Stupiński 7 (1/1), Bronowski 5, Kłak 3 (1/1), Turkowski 2, Kryszeń 1 (0/1), Marcin Smolarek 1, Mariusz Smolarek 1, Gintowt 1, Maćkowski, Chełmiński, Śramkiewicz, Pedryc.

Kierownik: Łukasz Bartnik

Fizjoterapeuta: Krzysztof Korbanek

Żółte kartki: Pietrzkiewicz, Pedryc, Turkowski

Kary: Pietrzkiewicz (2), Pedryc (3), Turkowski

Czerwona kartka: Pedryc (z gradacji kar)