Starcie dwóch lubuskich drużyn od lat nakręca żużlowe środowisko. Ekipy zmierzą się po raz 97. w historii.  Z pewnością po raz kolejny kibice będą świadkami pojedynku do samego końca, gdyż oba teamy mogą wywalczyć dwa punkty w tabeli.

Gospodarze tydzień temu niemal postawili się Mistrzom Polski i wygraliby pierwszy mecz wyjazdowy w tym sezonie. Ekipa Stanisława Chomskiego ma jeszcze sporo do pracy przed sobą, jednak ostatnie występy Stalowców dają nadzieję na to, że będzie już tylko lepiej. O ile nie trzeba martwić się o Bartosza Zmarzlika oraz Szymona Woźniaka, którzy od początku sezonu są w gazie, o tyle cieszy przebudzenie Krzysztofa Kasprzaka w Lesznie, czy ostatnie występy Petera Kildemanda podczas eliminacji do SEC.  Cenne punkty przywiezie na pewno Anders Thomsen, który dobrze zaprezentował się w poprzednich spotkaniach. Największą nadzieję dają jednak występy juniorów – pierwsza trójka w Ekstralidze Mateusza Bartkowiaka może być początkiem dokładania cennych punktów do dorobku drużyny, tak samo jak Rafała Karczmarza, który ostatnio pokusił się o pierwszą dwucyfrówkę w karierze.

Wśród naszych gości od początku sezonu brylują Martin Vaculik oraz Nicki Pedersen, co pokazują ich wyniki w ostatnich kolejkach. Mocnym punktem drużyny jest także Patryk Dudek, a solidną drugą linią są Michael Jepsen Jensen, który na pewno dołoży cenne punkty do dorobku drużyny, biorąc pod uwagę jego świetny występ w eliminacjach do SEC. Oczywiście nie można zapomnieć o kapitanie – Piotrze Protasiewiczu, który zawsze jest wsparciem dla swoich kolegów. Debiut w derbach zaliczy Norbert Krakowiak oraz Damian Pawliczak, który zastąpi Mateusza Tondera. Zielonogórzanie są pewnie w dobrych nastrojach, po trudnym, jednakże wygranym meczu z GKM-em Grudziądz. Od kilku sezonów to jednak gorzowianie są górą w derbowych starciach.

Jak będzie tym razem? Czy zielonogórzanie postawią się gospodarzom? Czy to jednak gorzowianie kolejny raz z rzędu poskromią Falubaz? Przekonamy się o tym już w najbliższą niedzielę! Taśma w górę o godzinie 19:00!

 

Awizowane składy

 

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
1. Michael Jepsen Jensen
2. Nicki Pedersen
3. Patryk Dudek
4. Piotr Protasiewicz
5. Martin Vaculik
6. Norbert Krakowiak
7. Damian Pawliczak

 

truly.work Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Peter Kildemand
11. Krzysztof Kasprzak
12. Anders Thomsen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Mateusz Bartkowiak
15. Rafał Karczmarz

 

Początek spotkania: 19:00

Sędzia: Remigiusz Substyk

Komisarz toru: Maciej Głód

 

Udostępnij