Pojedynek między gorzowianami a wrocławianami pierwotnie miał się odbyć 10 maja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Ze względu na niesprzyjające prognozy pogody, został przełożony na 14 czerwca, ale końcowo odbędzie się 17 maja, jednak ze zmianą gospodarza spotkania. Oznacza to, że 30 czerwca, gorzowska drużyna odjedzie zawody na wyjeździe.

Ekipa Dariusza Śledzia przyjedzie w lekko osłabionej ekipie. W awizowanym składzie nie widać Macieja Janowskiego, który doznał ostatnio kontuzji i nie jest jeszcze gotowy, by wystartować na torze. Jego miejsce zajmie Patryk Wojdyło. Do składu powrócił także Vaclav Milik, mający ostatnimi czasy słabszą dyspozycję. Oczywiście na torze zobaczymy Taia Woffindena, który w ubiegłą sobotę wprowadził reprezentację Wielkiej Brytanii do finału SoN. Jego doparowym będzie Jakub Jamróg. Biegi z juniorami odjedzie Max Fricke – kolejny triumfator półfinału SoN. Oczywiście w biegu juniorskim zobaczymy Maksyma Drabika i Przemysława Liszkę.

Jeżeli chodzi o gospodarzy istnieją duże szanse na to, że będzie to ich dzień. Świetny występ Bartosza Zmarzlika oraz Szymona Woźniaka w MPPK, który zaowocował srebrem. Dobre wyniki Krzysztofa Kasprzaka oraz niezła zdobycz punktowa Petera Kildemanda w lidze szwedzkiej daje powody do radości i nadzieje na dobre występy. Jeżeli punkty dołoży Anders Thomsen, a juniorzy wykonają swoje zadanie i zdobędą punkty w biegu juniorskim na wagę złota to kibice będą świadkami bardzo ciekawego widowiska. Rafał Karczmarz jeździ już coraz doroślej i lepiej, natomiast Mateusz Bartkowiak wyciąga wnioski z każdego biegu i stara się poprawiać błędy.

Czy gorzowianie zapiszą kolejne dwa punkty do tabeli? Czy może Spartanie okażą się lepsi? Odpowiedzi na te pytania poznamy już w piątek. Pierwsza taśma w górę o godzinie 18:00! Nie może Was zabraknąć!

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław
1. Tai Woffinden
2. Jakub Jamróg
3. Vaclav Milik
4. Patryk Wojdyło
5. Max Fricke
6. Maksym Drabik
7. Przemysław Liszka

truly.work Stal Gorzów
9. Szymon Woźniak
10. Peter Kildemand
11. Krzysztof Kasprzak
12. Anders Thomsen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Mateusz Bartkowiak
15. Rafał Karczmarz

Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Transmisja live: Eleven Sports 1

Udostępnij