Zawody pierwotnie miały odbyć się 20 maja, lecz plany organizatorów pokrzyżowała zła pogoda. 13 czerwca nic nie stoi na przeszkodzie by sześć drużyn powalczyło o cenne zwycięstwo w jednej z rund najbardziej prestiżowych młodzieżowych klubowych rozgrywek w kraju.

 

Na kibiców zgromadzonych w mieście nad Wartą czeka spora dawka emocji. Zafundują je przede wszystkim reprezentanci miejscowej truly.work Stali Gorzów. Punkty dla „żółto-niebieskich” będą zdobywać Alan Szczotka, Kamil Pytlewski i Mateusz Bartkowiak. Nasi juniorzy już niejednokrotnie udowadniali, że są w stanie walczyć z najlepszymi i nie inaczej będzie za kilkanaście godzin. Dodatkowym atutem podopiecznych Piotra Palucha jest fakt, iż rywalizacja odbędzie się na naszym torze.

 

Żużlowcom z północy województwa lubuskiego mogą zagrozić ich rywale zza miedzy. Mowa tu o Francepol Junior Falubazie. W składzie pierwszej ekipy z Winnego Grodu nie brakuje jeźdźców z doświadczeniem ekstraligowym. Zarówno Norbert Krakowiak, Damian Pawliczak jak i Mateusz Tonder przynajmniej raz w tym sezonie pokazali się w najlepszej lidze świata. Ponadto to właśnie ta ekipa okazała się najlepsza w zawodach, które odbyły się 21 maja. Zielonogórzanie wystawią również drugi swój zespół – Elektrociepłownia Junior Falubaz.

 

Kolejnym przedstawicielem z PGE Ekstraligi będzie Betard Sparta Wrocław. Na papierze liderem klubu z Dolnego Śląska jest Patryk Wojdyło. Poza nim ujrzymy także Mateusza Panicza i jedyną kobietę w stawce – Wiktorię Garbowską.

 

Nie możemy zapominać także o solidnej drużynie z Poznania. Ze „Skorpionem” na plastronie w najbliższy czwartek pojadą Bartosz Curzytek, Michał Curzytek oraz Marek Lutowicz. Szczególnie groźny na obiekcie w Gorzowie może być trzeci z wcześniej wymienionych żużlowców. 20-latek nie tak dawno udowodnił, że lubi ścigać się w tym miejscu, czego dowodem jest 9 zdobytych „oczek” w rozegranej kilka tygodni temu czwartej rundzie DMPJ w mieście nad Wartą. Ostatnią drużyną, która uzupełni stawkę czwartkowej imprezy będzie Euro Finannce Polonia Piła.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Nie ma nic lepszego niż żużel w czwartkowe popołudnie przy świetnej pogodzie. Pierwszy bieg rozpocznie się o godzinie 17:30.

 

Lista startowa 3. rundy DMPJ:

truly.work Stal Gorzów:
1. Alan Szczotka
2. Kamil Pytlewski
3. Mateusz Bartkowiak

Euro Finannce Polonia Piła:
4. Piotr Gryszpiński
5. Paweł Staniszewski
6. Krystian Iwański

Betard Sparta Wrocław:
7. Patryk Wojdyło
8. Mateusz Panicz
9. Wiktoria Garbowska

Power Duck Iveston PSŻ Poznań:
10. Bartosz Curzytek
11. Michał Curzytek
12. Marek Lutowicz

Francepol Junior Falubaz Zielona Góra:
13. Norbert Krakowiak
14. Damian Pawliczak
15. Mateusz Tonder

Elektrociepłownia Junior Falubaz Zielona Góra:
16. Nikodem Bartoch
17. Jakub Osyczka
18. Damian Boduch

Wejście na program zawodów – 10zł. Karnetowicze wchodzą za darmo za okazaniem całorocznej wejściówki (program 2zł).

Kasy otwarte od godziny 16:30. Wejście na Trybunę Główną VIP od ul. Jasnej od godz. 17:00.

 

Udostępnij