Rewanżowa część sezonu trwa w najlepsze. Stalowcy, po utraconym bonusie w meczu z Get Well Toruń, mają zamiar powalczyć o swoje na torze w Grudziądzu. Pierwsza potyczka tych drużyn zakończyła się zwycięstwem 51:39 dla Gorzowa. Walka o bonus nie będzie jednak łatwa, bowiem grudziądzanie nie przegrali u siebie jeszcze żadnego meczu w tym roku. Szykuje się zatem znakomite spotkanie.

Pomimo że grudziądzanie znajdują się w tabeli zaraz za gorzowianami, nie oznacza to, że należy ich lekceważyć. GKM zaledwie tydzień temu odjechał derby województwa kujawsko-pomorskiego, gdzie wygrali oni z Get Well Toruń aż z dwudziestopunktową przewagą! Na torze doskonale prezentował się wychowanek, Krzysztof Buczkowski. Razem z Artemem Lagutą, stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix, rządzili i dzielili. To właśnie przede wszystkim ci zawodnicy będą trudni do pokonania.

Nie oznacza to jednak, że Stal skazana jest na porażkę. Już po raz kolejny świetny występ w lidze szwedzkiej zaliczył Bartosz Zmarzlik. Filarami drużyny w tym sezonie okazali się również Anders Thomsen oraz Szymon Woźniak i to na nich najbardziej liczą kibice. W ostatnim meczu brylować zaczął nowy junior, Mateusz Bartkowiak. Możliwe, że młody zawodnik po raz kolejny pokaże się z dobrej strony i doskonale w poradzi sobie u boku Rafała Karczmarza. 

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 w najbliższy piątek. Transmisja na antenie Eleven Sport. 

Awizowane składy:

MrGarden GKM Grudziądz
9. Kenneth Bjerre
10. Antonio Lindbaeck
11. Przemysław Pawlicki
12. Krzysztof Buczkowski
13. Artem Laguta
14. Kamil Wieczorek
15. Marcin Turowski

truly.work Stal Gorzów 
1. Szymon Woźniak
2. Peter Kildemand
3. Krzysztof Kasprzak
4. Anders Thomsen
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7. Mateusz Bartkowiak 

Udostępnij