Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się już po raz szósty. W ubiegłych latach w zawodach triumfowali m.in. Patryk Dudek (2018), Leon Madsen (2017), Krystian Pieszczek (2016), Grigorij Łaguta (2015), Emil Sajfutdinow (2014). Najlepszym osiągnięciem zawodnika Stali Gorzów w tych rozgrywkach było 3. miejsce Bartosza Zmarzlika wywalczone w 2017 roku. 

 

O tym, kto pojedzie w piątkowych zawodach zadecydowały tylko wyniki sportowe, a konkretniej średnie biegowe, na które zawodnicy pracowali przez pierwszą połowę sezonu. 15 najskuteczniejszych zawodników oraz jeden zawodnik wybrany przez organizatorów imprezy tworzą tegoroczna listę startową IMME. Dziką kartę otrzymał aktualny wicelider klasyfikacji przejściowej Indywidualnych Mistrzostw Świata – Patryk Dudek. 

 

W tym roku do zawodów zakwalifikowało się dwóch zawodników truly.work Stali Gorzów. Pierwszym z nich jest j kapitan żółty-niebieskich – Bartosz Zmarzlik. Drugim zaś Szymon Woźniak, którego niestety podczas tych zawodów oglądać nie będziemy. Jego absencja związana jest ze zdrowiem żużlowca. Mateusz Bartkowiak będzie w trakcie zawodów pełnił rolę drugiego z zawodników rezerwowych. 

W trakcie zawodów rozegrane zostanie 20 wyścigów w serii zasadniczej, dwa biegi półfinałowe oraz finał. Początek zawodów zaplanowany jest na 12 lipca (piątek) na godzinę 19:00. 

Lista startowa IMME 2019:

1.Leon Madsen (forBet Włókniarz Częstochowa)
2. Martin Vaculik (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
3. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
4. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
5. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
6. Grigorij Laguta (Speed Car Motor Lublin)
7. Jason Doyle (Get Well Toruń)
8. Emil Sajftudinow (Fogo Unia Leszno)
9. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
10. Kenneth Bjerre (MrGarden GKM Grudziądz)
11. Artiom Łaguta (MrGarden GKM Grudziądz)
12. Nicki Pedersen (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
13. Bartosz Zmarzlik (turly.work Stal Gorzów)
14. Mikkel Michelsen (Speed Car Motor Lublin)
15.  Fredrik Lindgren (forBet Włókniarz Częstochowa)
16. Krzysztof Buczkowski (MrGarden GKM Grudziądz)

17. Marcin Turowski (MrGarden GKM Grudziądz) – rezerwowy
18. Mateusz Bartkowiak (truly.work Stal Gorzów) – rezerwowy

Udostępnij