W finale IM Szwecji w Hallstavik wystąpił Filip Hjelmland. Choć nie załapał się do ścisłej czołówki, zdobył on 7 punktów (w tym jedno wykluczenie), jeżdżąc z bardzo doświadczonymi żużlowcami. Warto wspomnieć, że na pierwszych trzech miejscach uplasowali się kolejno Jacob Thorssell, Andreas Jonsson i Kim Nilsson.

Hjelmland wyjechał na tor również w meczu Vetlandy Speedway, w której barwach aktualnie jeździ, z Kumlą Indianerna. Vetlanda „u siebie” pokonała przeciwników dużą różnicą punktów 56:34, zaś Filip upolował trzy „oczka” (w tym jedno zero oraz jedno wykluczenie).

W lidze angielskiej radzi sobie Erik Riss. 25 lipca wraz z drużyną Kings Lynn Stars wysoko pokonał drużynę przyjezdną Peterborough Panthers 55:35. Riss zdobył w tym meczu 7 punktów z jednym bonusem (w tym jedno wykluczenie).

W ostatniej potyczce Swindon Robins z Belle Vue Aces nie wystąpił niestety Adam Ellis z powodu kontuzji. Zawodnik nie pojawi się także podczas finału IM Wielkiej Brytanii. Życzymy mu więc szybkiego powrotu do zdrowia!

Udostępnij