W obecnym sezonie gorzowianie oraz goście z Leszna jadą w ligach dwóch prędkości. Fogo Unia z łatwością znajdzie się fazie play-off, ponieważ do tej pory utraciła jeden punkt na rzecz remisu z GKM-em Grudziądz. Dużo trudniejsza jest natomiast sytuacja gorzowian, którzy muszą w ostatnich kolejkach powalczyć o spokojne utrzymanie w lidze i zapobiec jeździe w meczach barażowych.

Gospodarze po ubiegłotygodniowym spotkaniu z Falubazem Zielona Góra nie mogą być w najlepszych nastrojach. Sąsiedzi z południa województwa lubuskiego rozgromili gorzowian. Jako jedyny opór stawiał Bartosz Zmarzlik, który w tym sezonie jest jedynym zawodnikiem, trzymającym formę i nie zawodzącym w drużyny. Niestety, jego koledzy z toru wypadają bardzo blado przy kapitanie Stali i ostatnimi czasy nie nawiązują walki z rywalami na torze. Włodarze klubu postanowili w obliczu kłopotów poszukać wsparcia i wypożyczyć młodego zawodnika ze Startu Gniezno – Fredrika Jakobsena. Na razie Duńczyk nie widnieje w awizowanym składzie gorzowian, jednakże w obliczu niezdolności do jazdy Andersa Thomsena prawdopodobnie Jakobsen zadebiutuje na gorzowskim owalu w najbliższą niedzielę. Dużą nadzieję można pokładać też w parze juniorskiej, którzy zaliczają bardzo dobre występy w zawodach młodzieżowych, jednakże o wszystkim zadecyduje niedzielna dyspozycja.

Zupełnie inaczej sytuacja klaruje się w Lesznie. Leszczyńska drużyna posiada jedną z najsilniejszych formacji seniorskich w lidze, więc nawet w obliczu słabszej dyspozycji jednego z nich – lesznianie nie ucierpią. Do tej pory leszczyńskie „Byki” wygrały dziesięć na jedenaście kolejek, a jeden mecz zremisowały. To pokazuje z jak silnym przeciwnikiem gorzowianie mają do czynienia w niedzielę. Do tego świetna para juniorska – Bartosz Smektała i Dominik Kubera, którzy w dużej mierze są przepisem na sukces podopiecznych Piotra Barona.

W obecnym sezonie, podczas pierwszego starcia z „Bykami” padł wynik 51:39 dla lesznian. Jak będzie w najbliższą niedzielę? Czy gorzowianie powalczą o punkty czy goście pokażą rogi i zgarną kolejne punkty do tabeli?

Jest to jeden z trzech najważniejszych meczów w tym sezonie, dlatego każdy – zarówno zawodnicy, jak i kibice na trybunach muszą dać z siebie wszystko i razem zawalczyć o cel, jakim jest spokojne utrzymanie w PGE Ekstralidze. Taśma w górę o 19:30! Będziecie z nami?

 

Awizowane składy:

Truly.work Stal Gorzów

 1. Szymon Woźniak
 2. Peter Kildemand
 3. Krzysztof Kasprzak
 4. Anders Thomsen
 5. Bartosz Zmarzlik
 6. Mateusz Bartkowiak
 7. Rafał Karczmarz

 

Fogo Unia Leszno

 1. Emil Sayfutdinov
 2. Brady Kurtz
 3. Jarosław Hampel
 4. Janusz Kołodziej
 5. Piotr Pawlicki
 6. Dominik Kubera
 7. Bartosz Smektała

 

Sędzia: Paweł Słupski

Komisarz toru: Jacek Woźniak

Transmisja: nSport+

Udostępnij