Medale w jednej z najbardziej prestiżowych imprez dla juniorów po raz drugi z rzędu zostaną rozdane w Gorzowie. Miasto nad Wartą organizowało ten sam turniej rok temu. Wówczas z triumfu cieszyli się żużlowcy Fogo Unii Leszno. Wiemy na pewno, że za kilka dni poznamy nowego mistrza, ponieważ „Byki” poległy już w eliminacjach.

 

W poprzednim sezonie tuż za zwycięzcami uplasowali się „żółto-niebiescy”. Podobny cel nasi młodzieżowcy stawiają sobie w nadchodzącym turnieju. Zadanie nie będzie jednak łatwe, ponieważ w składzie zabraknie Mateusza Bartkowiaka, który jak dotąd wyśmienicie radził sobie w rywalizacji z innymi młodzieżowcami. Pomimo tego para Rafał KarczmarzAlan Szczotka powalczy o jak najlepszy wynik. Naszym głównym sprzymierzeńcem będzie domowy tor. Zarówno jeden jak i drugi zawodnik zna go jak własną kieszeń.

 

Rywale będą jednak bardzo wymagający. Do faworytów należy z pewnością zaliczyć Speed Car Motor Lublin. Wiktor Lampart i Wiktor Trofimow już od początku sezonu swoją dobrą jazdą w PGE Ekstralidze zachwycają kibiców w całej Polsce. Duet ten bez większych problemów przebrnął opolskie eliminacje i z pewnością będzie celował w złoty medal. 

 

Groźny będzie też Bocar Włókniarz. „Lwy” podobnie jak „Koziołki” z dużym spokojem w Ostrowie awansowały do najlepszej siódemki, która powalczy o medale. Co ciekawe zespół z Częstochowy dokonał tego bez Michała Gruchalskiego, czyli lidera formacji juniorskiej w najlepszej lidze świata. 21-latek najprawdopodobniej pojawi się już w Gorzowie.

 

Eliminacje koncertowo przebrnął MrGarden GKM Grudziądz. W Pile ekipa z województwa kujawsko-pomorskiego nie dała żadnych szans pozostałym rywalom. Marcin Turowski i Kamil Wieczorek zdominowali zmagania. Dodatkowo kilka dni temu do ścigania powrócił Patryk Rolnicki. Wychowanek Unii Tarnów może okazać się solidnym wzmocnieniem drużyny w finale MMPPK.

 

Przed gorzowskimi kibicami zaprezentują się także PGG ROW Rybnik, Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów oraz Stelmet Falubaz Zielona Góra. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na naszych rywali zza miedzy, ponieważ niejednokrotnie w Drużynowych Mistrzostwach Polskich Juniorów udowadniali, że świetnie radzą sobie na obiekcie przy ulicy Śląskiej.

 

Jedno jest pewne – w najbliższą sobotę czeka nas wspaniałe widowisko. Taśma pierwszy raz pójdzie w górę o godzinie 16:00. Emocji nie zabraknie.

 

Lista startowa finału MMPPK:

MrGarden GKM Grudziądz:
1. Marcin Turowski
2. Kamil Wieczorek

PGG ROW Rybnik:
3. Przemysław Giera
4. Dominik Tyman

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów:
5. Marcin Kościelski
6. Kamil Nowacki

truly.work Stal Gorzów:
7. Rafał Karczmarz
8. Alan Szczotka

Speed Car Motor Lublin:
9. Wiktor Lampart
10. Wiktor Trofimow
19. Maciej Kuromonow

Bocar Włókniarz Częstochowa:
11. Jakub Miśkowiak
12. Michał Gruchalski

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
13. Damian Pawliczak
14. Norbert Krakowiak

 

Wejściówki na w/w zawody do nabycia w sklepie klubowym w Galerii Manhattan oraz w dniu zawodów przy wejściu na Stadion. 

Bilety w cenie 15zł (bez podziału na ulgowe i normalne). Posiadacze karnetów wstęp za okazaniem całorocznej wejściówki. Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny.

Uwaga! Dla kibiców udostępnione zostaną sektory na prostej przy starcie – od 19 do 21. Miejsca nadrukowane na karnetach nie obowiązują.

Program zawodów w cenie 2zł.

 

Udostępnij