Po bardzo trudnym sezonie, gorzowianie stoczą bój o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w przyszłym sezonie ligowym. Początkowo, ostrowianie nie byli zainteresowani wejściem do Ekstraligi, jednakże ostatnio zadeklarowali walkę do samego końca, więc możemy spodziewać się ciekawego i zaciętego pojedynku.

Goście po świetnym sezonie w Nice PLŻ przyjadą do Gorzowa mocno zmotywowani. W drużynie Mariusza Staszewskiego zobaczymy dwóch byłych zawodników żółto-niebieskich – Grzegorza Walaska oraz Tomasza Gapińskiego, którzy są jednocześnie liderami ostrowskiej drużyny. Namieszać może także Nicolai Klindt, który miał bardzo dobrą końcówkę sezonu. Ważne punkty przez cały sezon przywozili także Sam Masters oraz Aleksandr Łoktajew. Jeżeli chodzi o juniorów – na torze zobaczymy Marcina Kościelskiego raz wychowanka gorzowskiej Stali – Kamila Nowackiego. Nowackiemu może pomóc znajomość toru. Jednakże parze ostrowskiej młodzieży trudno będzie pokonać gorzowskich ekstraligowych młodzieżowców.

Po stronie gospodarzy motywacja też jest bardzo duża, ale mimo wszystko to gorzowianie są faworytami niedzielnego pojedynku. Król gorzowskiego toru – Bartosz Zmarzlik, wtórujący mu Szymon Woźniak, przywożący ważne punkty Anders Thomsen oraz Krzysztof Kasprzak i mogący pomóc Peter Kildemand nie powinni mieć problemu ze zdobyciem wysokiej zaliczki punktowej przed rewanżem w Ostrowie. Kilka punktów dołoży także para młodzieżowców – Rafał Karczmarz i powracający po kontuzji w dobrym stylu – Mateusz Bartkowiak. Trener Stanisław Chomski nie zmienił awizowanego składu.

Pomimo tego, że Stal jest silniejsza od pierwszoligowej Ostrovii nie można ich lekceważyć, ponieważ wszystko może zależeć od niedzielnej dyspozycji zawodników. Czy ostrowianie postawią się gospodarzom? Czy jednak Stalowcy mogą się czuć bezpieczni i cieszyć się pozostaniem w Ekstralidze? A może wszystko rozstrzygnie się dopiero Ostrowie? Pewni jesteśmy jednego – czeka nas wiele emocji i wszyscy #idziemynabaraże, aby wesprzeć gorzowian! Taśma w górę o godzinie 19:00!

 

Awizowane składy

Truly.work Stal Gorzów

 1. Szymon Woźniak
 2. Peter Kildemand
 3. Krzysztof Kasprzak
 4. Anders Thomsen
 5. Bartosz Zmarzlik
 6. Mateusz Bartkowiak
 7. Rafał Karczmarz

 

Agred Malesa TŻ Ostrovia

 1. Nicolai Klindt
 2. Oleksandr Loktaev
 3. Tomasz Gapiński
 4. Samuel Masters
 5. Grzegorz Walasek
 6. Kamil Nowacki
 7. Marcin Kościelski

 

Sędzia: Artur Kuśmierz

Komisarz toru: Maciej Głód

Transmisja: nSport+ (od 18:45)

Udostępnij