Bartosz Zmarzlik (Złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu):

Nie mogę w to uwierzyć. Nie wiem, co teraz powiedzieć, ponieważ jestem trzecim Polakiem, który zdobył mistrzostwo świata po moim idolu – Tomaszu Gollobie, więc złoty medal wrócił. Bardzo dziękuję mojemu teamowi, sponsorom, kibicom, Tomaszowi, tunerowi, każdemu, kto mi pomógł, ponieważ każdy dużo pracował przez cały rok. To były trudne spotkania z innymi zawodnikami. (…) Nie czuję tego teraz – jestem Bartosz Zmarzlik – mistrz świata, nie mogę w to uwierzyć, może jutro to do mnie dotrze.”

 

Leon Madsen (Srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw świata na żużlu):

„To były ciężkie zmagania z Bartoszem i Emilem. Zrobiłem, co w mojej mocy i mam srebrny medal w Grand Prix, więc Jestem bardzo szczęśliwy. Ten sezon nie był niebezpieczny, więc nie mógłbym być bardziej szczęśliwy. Świetny koniec sezonu. W przyszłym sezonie wrócę silniejszy, będę się znów spełniać, teraz będę się cieszyć zimową przerwą i czekać na kolejny sezon.”

Emil Sayfutdinov (Brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw świata na żużlu):

„Gratulacje dla Bartka i Leona. Będę szczery – to był świetny sezon dla mnie, jestem bardzo szczęśliwy  z tego powodu. Miałem plan, by złapać Bartosza, ale mam plany na kolejny sezon, żeby zostać mistrzem świata, mam plan, mam szansę, więc mogę to zrobić.”

Udostępnij