Po ubiegłotygodniowym triumfie gorzowian to oni są w lepszej sytuacji przed rewanżowym starciem w Ostrowiu. Zawodnicy z klubu znad Warty odjechali kapitalny mecz przeciwko wicemistrzom Nice Pierwszej Ligi Żużlowej, w którym wypracowali trzydziestopunktową zaliczkę punktową.

Nikogo jednak nie dziwiła dobra dyspozycja gorzowian na własnym torze, choć nie wszyscy zawodnicy radzili sobie tak znakomicie. O ile czterech zawodników zdobyło dwucyfrowe zdobycze, o tyle Peter Kildemand wciąż wypadał słabo na tle kolegów.

I choć trudno uwierzyć w to, że gorzowianie utracić punkty wywalczone przed domową publicznością, nie warto popadać w hurraoptymizm, spoglądając na wyniki meczów barażowych i finałowych w niższych ligach. Ostatnie tygodnie udowodniły, że należy walczyć do końca, aby osiągać najwyższe cele.

Oczywiście, ostrowianie na własnym torze będą o wiele silniejsi niż na wyjeździe, trzeba uważać na liderów drużyn, jednakże trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – trudno będzie im odrobić tak wysoką przewagę z pierwszego spotkania barażowego.

Do końca starcia zostało jeszcze piętnaście wyścigów i na tym należy się skupić. Ostrowianie będą mogli podczas niedzielnego meczu spotkać nowego Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu podczas jego pierwszego meczu wyjazdowego, więc jest to dobry powód, aby odwiedzić stadion w niedzielne popołudnie.

Awizowane składy:

Truly.work Stal Gorzów

 1. Szymon Woźniak
  2. Peter Kildemand
  3. Krzysztof Kasprzak
  4. Anders Thomsen
  5. Bartosz Zmarzlik
  6. Rafał Karczmarz
  7. Mateusz Bartkowiak

Arged Malesa TŻ Ostrovia

 1. Nicolai Klindt
  10. Aleksandr Łoktajew
  11. Tomasz Gapiński
  12. Sam Masters
  13. Grzegorz Walasek
  14. Sebastian Szostak
  15. Marcin Kościelski

 

Sędzia: Piotr Lis

Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

Udostępnij