Siódemka Miedź Legnica wygrała w tym sezonie 4 z 4 meczów ligowych. Młodzi, perspektywiczni zawodnicy, w dużej mierze wychowankowie klubu, radzą sobie świetnie i coraz śmielej myślą o wygraniu całej ligi i awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, czyli Superligi. Bardzo mocna lewa strona i kołowy, bieganie do kontry i niezła bramka, to największe atuty gospodarzy sobotniego meczu. – Z tego, co wiem, zaczynają mówić coraz głośniej, że interesuje ich tylko Superliga i chcą to zrobić w tym sezonie. Ich atuty to dłuższe już granie ze sobą, zespół prowadzony wcześniej przez tego samego trenera, dosyć młody zespół, uzupełniony przez kilku doświadczonych zawodników z pomysłem na granie, jak na przykład w tym roku ściągnięty Adam Skrabania – skomentował Dariusz Molski, trener gorzowskiej ekipy. – Daje trochę doświadczenia, trochę spokoju, ale i pewności siebie w ich szeregach. Co prawda aktualnie grają bez niego, ale mimo wszystko to im się udaje – dodał.

 

Gorzowianie są po tygodniu przerwy w rozgrywkach ze względu na przełożony mecz z Olimpem Grodków. Czy w szeregach gorzowian był czas na odpoczynek? – Jest spokojnie. Próbowaliśmy dojść w tym tygodniu do Legnicy, konkretnie do filmu z ich meczu, choć ciężko nam to szło. Mamy to, co mamy, wiemy, co wiemy i na tym będziemy bazować. Przygotowujemy się do tego sobotniego meczu – powiedział szkoleniowiec Stali.

 

Żółto-niebiescy nie zaczęli tego sezonu z „przytupem”, jednak sukcesywnie zbierają kolejne punkty i stawiają się każdemu napotkanemu rywalowi. Największymi atutami Stali są przede wszystkim bramkarze wraz z mocną formacją ofensywną i dwaj skrzydłowi – Mateusz Stupiński oraz Aleksander Kryszeń. Nie brakuje jednak pomysłu na grę ze strony Tomasza Gintowta, Marcina Smolarka czy Mariusza Kłaka, czyli środkowych rozgrywających Stali. Gorzowianie mają swoje atuty i swoje słabości, które w sobotę z pewnością będą chcieli przekuć na coś dobrego.

 

Czy uda się postawić liderowi tabeli i zaskoczyć Siódemkę z Legnicy na tyle, by urwać jej punkty? Przekonamy się w sobotę! Start spotkania o 18.00.

Udostępnij